strony www projektowanie reklama internetowa mińsk
Firmowe strony www i reklama internetowa są narzędziem pracy nie tylko w biznesie.

Reklama internetowa nie może istnieć bez jakiejkolwiek strony www, ponieważ dane – informacje cyfrowe umieszczane są na wyodrębnionej stronie internetowej, pod specjalnie nadanym adresem wirtualnym. Dopiero w ten sposób reklama może być odczytana.

Reklama internetowa różni się zasadniczo od realizowanej z pomocą poczty elektronicznej (e-mail), albo wysłanej SMS-em.


Reklama internetowa czy firmowe strony www?

Obwieszczenie informacji o działalności, publikacja danych w internecie, nie stają się automatycznie widoczne dla wszystkich. Trudno je znaleźć, nawet wtedy, gdy wiadomo o ich istnieniu.

Publikacje bez odpowiedniej oprawy graficznej i wielu działań marketingowych, mogą pozostać informacją zagubioną wśród milionów innych.

Odpowiednio wykonana prezentacja pozwala precyzyjnie dotrzeć do odbiorców, jeśli tylko korzystają z internetu.


·

Sprzedaż usług internetowych  →

Prezentacja w internecie

Niezależnie czy zachodzi potrzeba rozpowszechnienia informacji, wiadomości o wydarzeniach, promocjach czy też reklamy firmy,
to przestrzeń internetowa jest nowym alternatywnym kanałem komunikacji, który temu służy.

Ponieważ żyjemy w świecie realnym, to dystrybucja informacji musi zachodzić w przestrzeni rzeczywistej, w otoczeniu i bezpośredniej komunikacji personalnej.

Wirtualna przestrzeń internetowa jest narzędziem i zarazem platformą komunikacji, która pozwala na sprawne, precyzyjne rozpowszechnianie informacji.

Ogłoszenia o działalności, dane teleadresowe firm, urzędów i innych jednostek publicznych, nawet jeśli nie mają charakteru reklamowego, to w pewien sposób promują je i wzbogacają wiedzę potencjalnych odbiorców informacji.

Pojęcie reklamy w internecie bywa rozumiane mylnie, ponieważ publikacja często jest standardową informacją, która nie jest nacechowana elementami reklamowymi.

Sam fakt użycia tego rodzaju medium, atrakcyjny wygląd czy przystępna forma nie powodują, że publikowanie informacji o firmie, produkcie, wydarzeniu itd. jest automatycznie reklamą.

Cechą reklamy jest wyraziste zachwalanie swojej oferty, własnej firmy, bądź promowanie idei.

Zadaniem reklamy jest dość często takie promowanie, które podnosi wyjątkowość marki lub oferty w celu wyprzedzenia konkurencji.

Firmowe strony www są prezentacją marki, mogą być reklamą, ale też wymagają promocji.

Sprawdź:

Firmowa strona www

Optymalizacja i pozycjonowanie strony www

Jakość strony www a reklama internetowa


Treść zawarta w internetowym przekazie informacyjnym powinna być przedstawiona w sposób uporządkowany w celu łatwego zrozumienia.

Merytoryczna wartość komunikatu powinna być optymalizowana pod kątem funkcjonalności, aby służyła głównie odbiorcy, ale była też wygodna dla nadawcy.

Optymalizacją są: przejrzyste nazewnictwo, uporządkowana struktura treści, praktyczny i funkcjonalny design.

Optymalizacja powoduje, że eksponowana zawartość jest kompatybilna z oczekiwaniami operatorów sieciowych i docelowych użytkowników.

Dzięki optymalizacji poszukujący może szybciej odnaleźć właściwą treść, a więc pośrednio wpływa ona na pozycjonowanie.

Pozycjonowanie jest dopasowaniem eksponowanej treści do oczekiwań poszukujących danej treści i może odbywać się w sposób naturalny (organiczny) lub z ingerencją nienaturalną (jak płatna reklama).

Pozycjonowanie organiczne jest długotrwałym procesem, a którego sukces powstaje w głównej mierze dzięki autentycznej wartości zweryfikowanej przez odbiorcę końcowego.

Reklama w internecie polega najczęściej na masowym umieszczaniu ogłoszeń płatnych, które często docierają do niewłaściwych odbiorców, w niewłaściwym czasie itd.

Skuteczna reklama w internecie złożona jest z wielu elementów, zależy w dużej mierze od jakości oferty i kosztuje stosunkowo dużo.


Reklama internetowa na strony www

W celu umieszczenia informacji lub reklamy (tekstu, grafiki, zdjęcia) w przestrzeni internetu, należy skorzystać ze strony internetowej.

To jest jedyna możliwa forma prezentacji i dystrybucji, a lokalizacja, sposób i rodzaj dystrybucji sprawiają problem z racji zbyt dużych możliwości wyboru.

W erze mediów cyfrowych zasadą jest poinformowanie o marce i ofercie w przestrzeni internetowej, a więc na stronach www.

Kwestią zaangażowania i poświęconych środków jest to czy promocja marki odbywać się będzie na własnej stronie internetowej, czy też na stronach gościnnych lub w portalach społecznościowych.

Zasadniczo, reklama w internecie daje najlepszy rezultat, gdy wszystkie pojawiające się możliwości są skrzętnie i właściwie wykorzystane.

To właśnie reklama strony www, wraz z bieżącą reklamą oferty umieszczonej na niej, powinna się pojawić w mediach społecznościowych lub na gościnnych stronach www.

Promowanie w internecie oferty firmowej, produktu, usługi jest zarazem reklamą strony www i budowaniem renomy marki.


Firmowe strony www to darmowa reklama

Jak powszechnie wiadomo, pewnym minimum wśród osób aktywnych w przestrzeni publicznej jest posiadanie wizytówki.

Nie wypada bowiem, podpisać się na znalezionym skrawku papieru, lub prosić o zanotowanie informacji przez rozmówcę.

Podobnie jest z reprezentowaniem firmy, urzędu czy innej placówki — podstawą sukcesu jest właściwa identyfikacja i prezencja.

Zalety tradycyjnej wizytówki, firmowej ulotki lub prospektu, są ogólnie znane.

Rolę wizytówki w wirtualnej przestrzeni internetowej pełni własna strona internetowa lub też rozbudowany serwis www, na którym można umieścić wiele aktualnych informacji i własne reklamy.

Firmowe strony www są bardzo zróżnicowane pod względem przekazu.

Czasem firmowe strony www przybierają postać zwięzłej, ascetycznej wizytówki, na której umieszczone są zaledwie podstawowe dane.

Czasami są to bogato ilustrowane strony internetowe z kilku zakładkami, tworzącymi podstrony tej witryny.

Aktywni w przestrzeni publicznej lub biznesowej użytkownicy, decydują się na budowanie renomy swojej marki za pomocą aktualnych wpisów (podstron) oraz rozbudowanych serwisów.

Firmowymi stronami www są również sklepy internetowe, które często są wspomagane merytoryczną treścią, pochodzącą ze stron o charakterze specjalistycznych blogów.


Jakie korzyści dają firmowe strony www?

Wizytówka firmy, a więc firmowe strony www absolutnie nie powinny być budowane w udostępnionych bezpłatnie serwisach, gdyż takie mają wiele ograniczeń, a jej reklama jest najczęściej płatna.

Własna strona internetowa umieszczona w takim serwisie pomaga w promocji właśnie tego „gościnnego” serwisu, a dodatkowo często sąsiaduje z nieoczekiwaną konkurencją, lub konkurencyjnymi reklamami.

Firmowej strony www nie należy budować, wykorzystując przestrzeń serwisów społecznościowych, ponieważ nie można nimi prawidłowo zarządzać i stworzyć właściwej struktury.

Serwisy społecznościowe są wygodnym i nośnym kanałem dystrybucji treści, dlatego to właśnie między innymi na nich powinna być reklama firmowej strony www.

Także w tych serwisach powinny być umieszczane promocje pochodzące z własnej strony www oraz inne treści nawiązujące tematycznie do strony internetowej.

Korzyści wynikające z posiadania firmowej strony www, są dla każdego odmienne, czasem wręcz nieocenione.

Nie ma wątpliwości, że firmowe strony www to darmowa reklama.


Możliwości firmowej strony www i reklama

Reklama internetowa strony www w obecnych czasach, zdecydowanie ma sens.

Niektóre możliwości i korzyści, które dają własne firmowe strony www, to:

  1. Umieszczenie danych teleadresowych na stronie www, oferty i opisu firmy.
  2. Możliwość utworzenia galerii zdjęć i systematycznego publikowania aktualnych treści.
  3. Możliwość wykonania specjalnej strony reklamowej / Web Landing Page.
  4. Oferowanie produktów i usług na stronach specjalnych własnej witryny /choćby bez koszyka sklepowego.
  5. Automatyczne aktualizowanie strony www, przez integrację wtyczek społecznościowych.
  6. Informowanie o marce, firmie czy ofercie w mapach serwisu Google /Google Mapy.
  7. Umieszczanie krótkich informacji z linkiem do strony www, w portalach ogłoszeniowych i serwisach teleadresowych.
  8. Reklamowanie strony i jej oferty na stronach lokalnych i specjalistycznych.
  9. Promocja strony www, marki firmy i oferty w mediach społecznościowych przez użycie aktywnego linku.
  10. Organiczne pozycjonowanie strony www, w wynikach prezentowanych przez wyszukiwarki, takie jak Google, Bing i inne.
  11. Promowanie oferty firmowej z pomocą płatnej kampanii Google Ads (Adwords).
  12. Sposobność na umieszczenie adresu własnej strony internetowej na przedmiotach reklamowych, upominkach i reklamach wizualnych.
  13. Podniesienie prestiżu i wygoda w komunikowaniu, dzięki umieszczeniu adresu firmowej strony www na poligraficznych materiałach promocyjnych
  14. Sposobność na umieszczenie nazwy firmowej strony www na odzieży pracowniczej, biznesowej, reklamowej i tekstyliach reklamowych.

Firmowe strony www to darmowa reklama marki i oferty

⇒      


Do sklepu

Pokaż tekst