szyldy emaliowane

Szyldy emaliowane są tradycyjną, nadal bardzo popularną formą reklamy i oznakowania instytucji oraz firm w miejscach publicznych.


Szyldy emaliowane z wypukłej blachy stalowej. Tradycyjna technika wypalania w piecu.


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

EMALIOWANE SZYLDY — WYBÓR  〉  Kliknij, aby przejść do produktów


Głównymi użytkownikami szyldów emaliowanych są urzędy, szkoły, muzea, placówki kulturalne, oświatowe i inne niekomercyjne, jak straż pożarna, wojsko, szpitale, ośrodki zdrowia, przychodnie lekarskie itd.

Szyldy emaliowane zamawiane są chętnie przez jednostki administracji państwowej, instytucje, fundacje, ale także przedsiębiorstwa, duże i małe firmy, kancelarie notarialne, biura rachunkowe i podobne podmioty biznesowe.


Tablice, szyldy emaliowane

Szyldy emaliowane służą do reklamy o wysokim stopniu estetyki, jako główne tablice firmowe oraz tablice administracyjne – tablice z oznakowaniem posesji, numery na budynki.

Swoistym rodzajem szyldów emaliowanych są herby, godła i emblematy, które wykonujemy zgodnie z obowiązującą ustawą lub ściśle według instrukcji zawartej w indywidualnie opracowanej Księdze Znaku.

Emaliowane tablice, które są szyldem reprezentacyjnym w celu specjalnego wyróżnienia, są montowane w dobrze eksponowanych miejscach.
Najczęściej dobrze eksponowane miejsca, są to wejścia główne (do firmy, urzędu, placówki itd.).

Reprezentacyjne tablice emaliowane umieszcza się nad wejściem, na ścianie obok wejścia, na specjalnie przygotowanej ramie nośnej lub wolno stojącej konstrukcji.

Różnica pomiędzy tradycyjnymi szyldami emaliowanymi a alternatywnymi i nowoczesnymi tablicami, polega przede wszystkim na wyglądzie i jakości.

Jednak największym atutem szyldów emaliowanych jest ich trwałość, która wynosi nawet kilkadziesiąt lat.
Tak duża trwałość jest możliwa, jeśli tylko powierzchnia szyldów emaliowanych nie jest uszkodzona – nie ma odprysków, które powodują korozję.


Szyldy emaliowane – wykonanie

Proces wytwarzania szyldów emaliowanych i materiały, z których są wykonywane, jest zdecydowanie różny od nowoczesnych sposobów produkcji.

Technika wykonywania szyldów emaliowanych ma wiekową tradycję, a obecnie przeżywa swój renesans.

Szyldy emaliowane wykonujemy niemal w całości ręcznie, bez udziału zautomatyzowanych procesów.

Każdy szyld emaliowany wykonany jest z dość grubej, czarnej blachy stalowej.

Blachę wycinamy do żądanego formatu, a następnie formujemy (krępujemy – wyginamy), przez co zyskuje ona specyficzny wypukły kształt.
Standardowo, jeszcze przed malowaniem wykonujemy otwory, które mają służyć do zamocowania tablicy emaliowanej.

Blacha stalowa po odczyszczeniu jest zabezpieczana specjalną farbą gruntującą, a następnie nanoszone są kolejne warstwy specjalnej emalii.
Emalia jest aplikowana na tło oraz malujemy nią odpowiednie napisy, logo i wzory graficzne.

Emalia, którą malujemy tło i napisy na szyldzie emaliowanym jest szklistą substancją – mieszaniną minerałów, topników i pigmentów.
Ten specjalny rodzaj farby jest przystosowany do obróbki termicznej, tj. wypalania w wysokiej temperaturze.

Płyty metalowe pokryte taką emalią wkładamy do pieca emalierskiego i wypalamy w temperaturze około 900 °C.

Dzięki topnikom i wysokiej temperaturze emalia zmienia swoje właściwości, a po ostygnięciu staje się bardzo twarda i odporna na zarysowania.
Roztopione w wysokiej temperaturze minerały, po ostygnięciu tworzą szklistą powierzchnię na płycie szyldu.


Szyldy emaliowane – jakość

Struktura emalii piecowej na szyldzie jest taka, że jej gruba ceramiczna warstwa chroni doskonale podłoże, oraz zatopione w niej barwniki.

To właśnie dzięki temu trwałość szyldów emaliowanych jest wielokrotnie większa niż nowoczesnych, masowo wykonywanych tablic reklamowych.

Szyldy emaliowane charakteryzują się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne, w tym na promienie UV oraz mróz.

Trwałość szyldów przy ekspozycji zewnętrznej liczona jest w dziesiątkach lat, jeśli tylko nie będą uszkodzone, a czasem wyczyszczone.

Jakość, trwałość i estetyka zachęcają do zamówienia takiej formy szyldu, oznakowania, tablicy, pomimo że cena nie należy do niskich.


Szyldy emaliowane – cena

Przeciętne ceny szyldów emaliowanych są wyższe niż standardowych, a pomimo to są bardzo popularne.

Czas oczekiwania na emaliowane szyldy jest dość długi, bo wynosi około kilkunastu dni, ze względu na pracochłonny i wymagający zachowania kolejności proces produkcji.

Jednak spektakularny efekt, jakim jest eleganckie oznakowanie, sprawia, że szyldy emaliowane są zamawiane bardzo chętnie, pomimo nie najniższej ceny za produkt.

W ostateczności cena szyldu emaliowanego nie jest wysoka, jeśli brać pod uwagę jej trwałość, elegancki wygląd i prestiżowy charakter.

Oznakowania, szyldy urzędowe oraz firmowe są wyjątkowym nośnikiem, o specjalnej randze, dlatego szyldy emaliowane są polecane przez nas szczególnie.


Szyldy emaliowane – alternatywa

Jeśli jednak ta forma nie jest zadowalająca bądź potrzebna jest alternatywna forma, to oferujemy również inne nośniki reprezentacyjne.

Eleganckie szyldy firmowe, tablice z godłem, herbem, logiem firmowym, logotypami i napisami reprezentacyjnymi wykonujemy również z innych, wysokiej klasy materiałów.

Są to prestiżowe, eleganckie szyldy ze szkła akrylowego, blachy nierdzewnej, aluminiowej i laminatów grawerskich.
Wykonujemy także szyldy firmowe z blachy malowanej techniką natryskową, proszkową, trwałe tablice z kompozytów lakierowanych fabrycznie oraz laminowanych maszynowo.


Szyldy, tablice emaliowane

Sprawdź: Szyldy firmowe →

Zapoznaj się możliwościami wykonania różnych szyldów, tablic reklamowych, ostrzegawczych i kierunkowych. Porównaj jaka jest cena produktów.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:[email protected]

Nie znaleziono produktów, których szukasz.