Kasetony podświetlane LED

Reklamowe kasetony podświetlane diodami, modułami LED służą do podświetlania napisów i prezentowania grafiki reklamowej.
Taka świecąca reklama jest doskonale widoczna zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków.


Kasetony reklamowe podświetlane LED reklamy


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

Reklamowe kasetony podświetlane diodami LED 〉   Kliknij, aby przejść do produktów


Kasetony podświetlane LED zewnętrzne i wewnętrzne

Gdzie mają zastosowanie reklamowe kasetony podświetlane?

Kasetony podświetlane oszczędnymi i jasnymi diodami LED są montowane w budynkach, na parkingach, zadaszonych placach oraz całkowicie na zewnątrz.

Różnice pomiędzy reklamowymi kasetonami wewnętrznymi i zewnętrznymi są niewielkie, ale mogą być istotne.

Przede wszystkim zewnętrzne kasetony reklamowe muszą być bardziej solidne niż te przeznaczone do wnętrz.
Wynika to z tego, że na zewnątrz istnieją trudne warunki atmosferyczne, jak wiatr, mróz, deszcz i nasłonecznienie, wobec czego taka reklama świetlna musi być na nie odporna.

Zewnętrzne kasetony reklamowe muszą funkcjonować najmniej kilka lat, bez specjalnego uszczerbku w ich stanie technicznym.

To powoduje, że materiały, które, mają zastosowanie do ich produkcji, są specjalnie dobrane, więc czasem grubsze i większej trwałości niż do reklamy wewnętrznej.

Wewnętrzne, kasetony reklamowe podświetlane diodami LED, są zazwyczaj bardziej delikatne, wysmukłe i eleganckie, niż zewnętrzne odpowiedniki, ponieważ nie muszą spełniać rygorystycznych norm.

Różnej wielkości kasetony wewnętrzne są montowane praktycznie w dowolnym miejscu budynku, np. na ścianach, belkach, słupkach, w oknach, witrynach itd.

Kasetony podświetlane LED mogą być dwustronne, a co za tym idzie, można je montować na linkach, montować prostopadle do ściany, stawiać na podestach, bądź podwieszać.


Kasetony podświetlane diodami, modułami LED

Jakie są podświetlane kasetony reklamowe?

Najbardziej istotnym elementem każdego kasetonu reklamowego jest powierzchnia, na której są wykonane napisy, wydrukowana grafika reklamowa lub eksponowane plakaty.
Oczywiście pozostałe elementy – części kasetonu podświetlanego też są istotne, ale mają znaczenie raczej estetyczne.

Podświetlane kasetony reklamowe mają minimum jedną powierzchnię – lico, na której umieszczona jest grafika, a pod nią zamontowane jest źródło światła.

Źródło światła w kasetonach reklamowych zasadniczo nie jest pojedynczym punktem jak żarówka, lecz bardziej rozbudowanym i indywidualnie dobranym.

Przyczyną jest to, że pojedyncze źródło światła rozświetla nierównomiernie lico z płyty pleksiglasu, poliwęglanu, tkaniny poliestrowej, bądź baneru back light.

Wykonana na licu kasetonu grafika musi być podświetlona równomiernie intensywnym światłem.


Kasetony świetlne – rodzaje podświetlenia LED

Dlatego używamy wielu różnych źródeł światła diodowego LED, a możliwych i właściwych do zastosowania dla danej konstrukcji.

Są to pojedyncze diody soczewkowe, moduły LED oraz taśmy LED o określonej charakterystyce światła.

Odpowiednie diody, moduły lub taśmy LED dobieramy zależnie od tego, czy podświetlamy kasetony jednostronne, dwustronne, czy też świecące bryły.

Bardzo istotna jest grubość, tj. głębokość kasetonu reklamowego, gdyż znaczenie ma odległość pomiędzy zamontowanymi diodami LED a podświetlaną powierzchnią.

Im odległość jest mniejsza, tym trudniej jest podświetlić kaseton reklamowy, gdyż światło rozkłada się nierównomiernie i widać świecące punkty, oraz ciemniejsze niedoświetlone partie.

Podświetlane kasetony podświetlamy dużą ilością pojedynczych diod lub modułów ułożonych na płycie tylnej, a w kasetonach dwustronnych na poprzeczkach lub po obwodzie na ramie bocznej.

Boczne podświetlenie kasetonów wykonujemy używając soczewkowych modułów LED o dużym zasięgu i wąskim strumieniu światła.

Cienkie kasetony slim i tzw. Light Box podświetlamy używając taśmy LED, tj. miniaturowych diod, gęsto ułożonych obok siebie.

Do takiego rodzaju podświetlenia grafiki niezbędny jest specjalny system odpowiedni rozpraszający światło.

Jedną z oryginalnych możliwości dodatkowych jest uzyskanie efektu „Halo”, tj. poświaty pod kasetonem reklamowym. Polega ona na tym, że zamontowane od tyłu diody LED tworzą aureolę widoczną na powierzchni, na której została zamontowana reklama.


Kasetony LED – materiały do produkcji

Jakich materiałów używamy do produkcji kasetonów reklamowych LED?

Do produkcji kasetonów reklamowych podświetlanych LED najczęściej stosowane są materiały takie jak:

  1. Płyty specjalnego pleksiglasu do podświetlania.
  2. Płyty specjalnego poliwęglanu do podświetlania.
  3. Tkanina poliestrowa.
  4. Baner do podświetleń – backlight.
  5. Papier plakatowy citylight.
  6. Bloki pleksiglasu do wykonania przestrzennych liter podświetlanych na kaseton.
  7. Płyty warstwowe aluminiowe do wykonania obudowy i wykonania frezowanej grafiki.
  8. Folie translucentne – specjalne do rozpraszania światła. Są to folie samoprzylepne do druku i wycinania liter, napisów, znaków, np. logo.
  9. Profile aluminiowe konstrukcyjne i na obudowę.
  10. Płyty zaślepiające, nośne – np. spód reklamy, tj. PCV, płyty kompozytowe lub blacha ocynkowana.

Kasetony reklamowe – typy reklamy LED

Jakie podstawowe rodzaje kasetonów podświetlanych?

Świecące kasetony reklamowe występują w rozmaitych rozmiarach, kształtach i formach wizualnych.

Zasadą jest to, że im większa jest reklama, tym jest trudniejsza do wykonania i wymaga specjalnych środków, aby odgrywała swoją rolę i była bezpieczna.

Wielkoformatowe, podświetlane kasetony LED, przykładowo o powierzchni typowego billboardu, tj. ok. 12 mkw.są wykonywane z lekkich tworzyw.
Muszą więc być odpowiednio sztywne lub dać się napiąć w ten sposób, aby cała płaszczyzna była równa.

Dlatego wielkoformatowe zewnętrzne kasetony LED są wykonane najczęściej z napinanym, elastycznym licem z solidnej tkaniny winylowej – backlight.

Istnieje też taka możliwość, że duża reklama jest wykonana z połączonych modułów – paneli świetlnych ze sztywnym licem.

Odpowiednio duże kasetony wewnętrzne LED są wykonywane z miękkim licem poliestrowym, które jest napinane na ramy nośne kasetonu.


Standardowe kasetony reklamowe LED

Średniej wielkości, podświetlane kasetony reklamowe LED, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, wykonujemy w kilku opcjach, np.:

  1. Kasetony z profilu aluminiowego, jedno i dwustronne ze wsuwaną płytą pleksi, bądź poliwęglanu – do naklejenia lub wydrukowania grafiki.
  2. Kasetony z profilu aluminiowego, jedno i dwustronne ze wsuwaną aluminiową płytą warstwową z wyfrezowanymi otworami na grafikę.
  3. Kompaktowe kasetony LED z płyty aluminiowej warstwowej (kompozytu, typu Dibond), zaginane i specjalnie wyfrezowane.
  4. Sklejane kasetony LED z tworzyw takich jak pleksiglas, aluminiowa płyta warstwowa (typu Dibond), PCV twarde i spienione.
  5. Kasetony z taśmy aluminiowej i licem z pleksiglasu. Takie kasetony mogą mieć różne kształty, ponieważ taśma aluminiowa łatwo się wygina do żądanego kształtu.
  6. Kasetony LED sklejane z pleksiglasu i świecące z wielu stron.
  7. Tekstylne kasetony podświetlane LED – wystawiennicze i reklamowe, z elastycznym licem, tj. zadrukowaną tkaniną poliestrową.
  8. Kasetony „slim”, tj. cienkie – płytkie reklamy podświetlane LED, o grubości do 60 mm. Niektóre modele mają możliwość wymiany grafiki, dzięki frontowym profilom zatrzaskowym.
  9. Ultra cienkie kasetony podświetlane światłem LED, o głębokości 15 – 30 mm, z ramkami odkręcanymi, albo ramkami zatrzaskowymi i podświetlane taśmą LED – po krawędziach.
  10. Light Box’y bez ramek, podświetlane taśmą LED ukrytą pod płaszczyzną lica.
  11. Nietypowe kasetony autorskie, tj. różne modyfikacje kasetonów typowych oparte na rzadko stosowanych materiałach, np. blacha stalowa nierdzewna, mosiężna, drewno, okleiny itd.

Świecąca reklama – kasetony podświetlane diodami, modułami LED

Jaką grafikę można podświetlić?

Najtańsze i najbardziej prozaiczne jest wyklejenie lica kasetonu LED dużymi napisami wyciętymi ploterem tnącym.
Oczywiście w miarę urozmaicenia kolorystycznego, kształtu liter oraz zastosowania drogich folii samoprzylepnych ta sytuacja ulega zmianie.

Często wyklejamy tło jednym rodzajem folii, a na nią przyklejamy kolejno odpowiednio dobraną folię, tj. wycięte z niej napisy.

Możliwe jest wykonanie wieloelementowej grafiki na kasetonie LED, tj. w ten sposób, że część elementów graficznych jest drukowana, a inne są wycinane i naklejane.

Podobnie jest z napisami przestrzennymi, które naklejamy wycinając uprzednio litery z tworzywa, jak np. PCV, pleksi, płyta aluminiowa warstwowa.

Litery przestrzenne, które świecą krawędziami i czasami od frontu, wklejamy również na kasetony frezowane kompaktowe.
Litery uprzednio wycinamy z bloków pleksiglasu i oklejamy je folią kolorową translucentną.

Najczęściej stosujemy wyklejanie wydrukowanej folii back light na podświetlanej powierzchni kasetonu LED.

Do mniejszych kasetonów reklamowych podświetlanych LED-ami, stosujemy alternatywnie druk bezpośredni UV, lub druk lateksowy na sztywnej folii do podświetleń.

Na specjalne zlecenie podejmujemy się wykonania ekskluzywnych kasetonów z użyciem tradycyjnego neonu, tj. szklanej świecącej rurki wypełnionej gazem.


Reklamowe kasetony podświetlane LED – cena

Jakie są ceny kasetonów reklamowych LED?

Wśród wielu różnych czynników wpływających na ceny kasetonów reklamowych szczególnie wyraźne są tylko podstawowe.

Cena kasetonów reklamowych, podświetlanych LED jest zależna od wielkości, rodzaju reklamy i jakości materiałów użytych do produkcji.

Wielkość kasetonu świetlnego w sposób oczywisty ma wpływ na cenę z racji większego zużycia surowca itd.
Jedna należy zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach naprawdę duży kaseton reklamowy może być nieproporcjonalnie droższy, niż to wynika z prostego przeliczenia.

Przyczyną jest konieczność użycia materiałów, które są ponad standardowe, a proces produkcji również jest bardziej kosztowny.

To czy kasetony reklamowe podświetlane LED są tanie, czy też relatywnie drogie, zależy również od typu i rodzaju.
Wynika to choćby z tego, że kaseton może być jedno lub dwustronny, wykonany z taniego poliwęglanu lub droższego pleksiglasu itd.

Cena kasetonów podświetlanych światłem LED jest zależna również od wykończenia i jakości użytych materiałów, ponieważ wiadome jest, że można szukać oszczędności posługując się zamiennikami lub alternatywnym sposobem wykonania.

Cena zakupu materiałów zależy od producenta i dostawcy, a to ma wpływ na cenę jednostkową produktu.


Reklamowe kasetony podświetlane światłem LED.


Kasetony reklamowe wystawiennicze →

Lekkie i praktyczne reklamy świetlne do wnętrza wykonujemy z aluminium i napinanej tkaniny poliestrowej. Doskonale nadający się do sklepu, biura, bądź na wystawę kaseton z wydrukowaną grafiką jest opcją wartą sprawdzenia. Zapoznaj się z naszą ofertą na kasetony wewnętrzne i porównaj ceny oferowanych produktów. Zapraszamy.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:biuro@reklamy-arek

Nie znaleziono produktów, których szukasz.