Naklejki na szyby

Naklejki na szyby zajmują istotną pozycję w publicznej przestrzeni użytkowej oraz reklamie wizualnej.
Różnego rodzaju i przeznaczenia naklejki można zauważyć na szybach pojazdów, budynków i szklanej zabudowie.


Naklejki na szyby do reklamy i dekoracji


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

Oferujemy samoprzylepne naklejki do naklejania na szyby samochodowe, okienne i drzwiowe budynków oraz na różnego typu tafle szklane.

SAMOPRZYLEPNE NAKLEJKI NA SZYBY 〉  Kliknij, aby przejść do produktów


Naklejki na szyby – różne zastosowania

Polecamy duży wybór naklejek na szyby, które są przeznaczone m.in.: do wnętrza budynków, na zewnętrzne szyby okienne, szklane fasady, witryny sklepowe, pojazdy drogowe i szyby samochodów.

Nasze naklejki na szyby przeznaczone są też do instalacji w oknach wystawowych, witrynach galerii handlowych, na szybach biur, urzędów, lokali usługowych i obiektów przemysłowych.

We wnętrzach, te naklejki mogą być naklejane na przeszklenia, szklane ścianki działowe, szklane drzwi i okna – od wewnętrznej strony szyby.

Inne naklejki do wyklejania szyb mają zastosowanie na zewnątrz, w aplikacji na szkło okienne, przeszklone drzwi, wiatrołapy, wiaty szklane i podobne obiekty.

Wykonujemy naklejki na szyby samochodów osobowych, dostawczych, autobusów, pojazdów drogowych, przyczepek kempingowych.
Produkujemy również takie naklejki, które można naklejać szybę pojazdu użytkowego, np. przyczepy gastronomicznej czy turystycznej.


Naklejki na szyby – widoczność

Każdy, kto przebywa w nowocześnie zagospodarowanej przestrzeni publicznej, styka się codziennie z naklejkami naklejonymi na szyby.
Jest to tak oczywiste, że mało kto świadomie zwraca na nie uwagę.

Jednak naklejki naklejone na użytkowe tafle szklane w otaczającej przestrzeni, są bardzo dobrze widoczne i zauważane choćby podświadomie.

Przyczyną tego, że naklejki są zauważane przez obserwatorów, jest to, że są naklejone na powierzchni przeznaczonej do kontaktu wzrokowego.

Szyby przeznaczone są do tego, aby zaglądać przez nie w oddzielną przestrzeń. Zatem naklejka naklejona na szybie zawsze w jakiś sposób musi przyciągać wzrok i absorbować uwagę, choćby przez krótką chwilę.

Widoczność naklejek reklamowych, informacyjnych i ozdobnych naklejonych na oknach i szybach drzwi jest bardzo dobra, ponieważ właśnie tam często pada wzrok.

Naklejki reklamowe i graficzne naklejone na szybach samochodowych są relatywnie mniej widoczne z tej racji, że samochód ma inne proporcje bryły niż budynek i przeważnie jest w ruchu.

Różne czynniki sprawiają, że naklejki na szybach samochodowych są trudniejsze do obserwacji.

Źle widoczne mogą być naklejki naklejone od wewnątrz szyby samochodowej, ponieważ odbijają się promienie światła od tafli szkła, która nie zawsze jest płaska.

Natomiast naklejki perforowane z grafiką reklamową, naklejone na wierzchu szyb samochodowych są bardzo dobrze widoczne.


Reklamowe naklejki na szyby

Wycinane i drukowane naklejki reklamowe wykonujemy w różnych kształtach i rozmiarach.

Wycinamy i składamy naklejki reklamowe z samoprzylepnej folii przystosowanej do cięcia ploterem. Uzyskujemy w ten sposób napisy informacyjne i promocyjne z tłem lub bez niego. Do aplikacji naklejek służą specjalny papier i folia transportowa (transferowa).

Drukujemy naklejki reklamowe na szkło, używając folii bezbarwnej, witrażowej, translucentnej, mrożonej, perforowanej, jednolitej kolorowej i białej do wydruków pełno-kolorowych.

Niektóre z nich laminujemy cienkim, bezbarwnym laminatem anty UV, w celu przedłużenia ich trwałości.

Naklejki te są zawsze wodoodporne i stosunkowo dobrze wytrzymują warunki atmosferyczne, jednak w większości przeznaczone są do aplikacji średniookresowych (3-letnich).
Oczywiście można zamówić naklejki, których trwałość jest większa, tj. 5, 7, i 10 lat.

W większości wypadków naklejki przeznaczone są do naklejania na zewnętrznej stronie szyb.

Zewnętrzna instalacja naklejek reklamowych jest korzystniejsza dla obserwatora niż od strony wewnętrznej.
Naklejenie od wewnętrznej strony, lewo czytelnych naklejek, powoduje mniejszy kontrast i pogorszenie widoczności powodowane odbłyskami światła i grubością szkła.

Reklamowe naklejki na szyby wykonujemy w różnych wielkościach, technice wykonania, z różnych folii samoprzylepnych i według ustalonej koncepcji oklejania.
Do wykonania potrzebne są dokładne pomiary szyby, a często też szczegółowe projekty graficzne.


Naklejki reklamowe na szyby

Naklejki reklamowe na szyby wykonujemy z:

 • kalandrowanych i polimerowych folii samoprzylepnych,
 • bezbarwnych folii samoprzylepnych,
 • bezbarwnych i białych folii adhezyjnych,
 • kolorowych folii przeźroczystych (transparentnych) i półprzeźroczystych,
 • specjalnych folii re pozycjonowanych i do łatwego usunięcia z szyby,
 • białych folii samoprzylepnych do druku solwentowego i lateksowego,
 • białych folii do druku, całkowicie blokujących światło,
 • opalizujących folii mrożonych z wyciętym maszynowo ornamentem, wzorem, napisami, logotypem,
 • perforowanych folii do druku – folie dziurkowane, które maskują widok z zewnątrz, a umożliwiają obserwacje od wewnętrznej, czarnej strony naklejki (One Way Vision).

Przyciemniające naklejki na szyby

Bardzo popularne są naklejki do przyciemniania szyb samochodowych, ale także szyb okiennych i wewnętrznych przeszkleń w budynkach.

Naklejki przyciemniające na szyby mogą mieć różne przeznaczenie, więc do wykonania naklejek stosuje się różne folie samoprzylepne.

Funkcje, jakie mogą pełnić naklejki przyciemniające szyby okienne to: redukcja promieni słonecznych, więc temperatury, blasku oraz uzyskanie komfortu we wnętrzu.
W tym przypadku używane są naklejki przeciwsłoneczne, odbijające światło absorbujące je, folie z filtrem barwnym lub lustrzane.

Inną oczekiwaną funkcją naklejek przyciemniających może być ograniczenie widoczności dla osób z zewnątrz, czasem dodatkowo funkcje dekoracyjne i reklamowe wprowadzone nadrukiem lub dodatkową aplikacją.

W tym wypadku polecamy naklejki z folii perforowanej (dziurkowanej) z nadrukiem oraz mrożonej (z efektem piaskowanego szkła), na której może być wykonany nadruk dowolnego motywu, deseniu, bądź znaków graficznych i napisów.

Niemal całkowicie zasłaniają widoczność kolorowe naklejki wykonane z folii translucentnej – łagodnie rozpraszającej promienie światła na szybie.

Również naklejki z folii lustrzanej bardzo silnie odbijają światło i dzięki temu są bardzo popularne.
Jednak zasada ich działania polega na kontraście oświetlenia w sąsiadujących pomieszczeniach.

Większość naklejek lustrzanych na szyby, zainstalowanych w pomieszczeniach oświetlonych wewnątrz, po zapadnięciu zmroku powoduje efekt przeciwny do zamierzonego.
Wieczorem, gdy na zewnątrz jest ciemno, a w środku widno, to pomieszczenie jest doskonale widoczne, a nic nie widać od środka.
Przyczyną jest cienka warstwa aluminium, od której odbija się światło. Skoro na zewnątrz jest ciemno, to światło nie odbija się i naklejka przeziera.

Dlatego dostępne są folie lustrzane z dodatkowym filtrem przyciemniającym. Filtr może przyciemnić folię nawet w 99%, jednak przez taką lustrzaną naklejkę nie można obserwować nic po przeciwnej stronie.


Naklejki przyciemniające z folii samoprzylepnej

Naklejki przyciemniające na szyby wykonujemy z:

 • kompozytowych bezbarwnych folii przeciwsłonecznych,
 • barwionych folii przeciwsłonecznych – folie kolorowe i odymione,
 • lustrzanych folii przeciwsłonecznych,
 • folii lustrzanych do naklejania od wewnątrz szyby,
 • witrażowych folii, do zmiany koloru szyby,
 • gładkich opalizujących folii mrożonych (efekt piaskowanego szkła) i lekko zabarwionych,
 • opalizujących folii mrożonych z fabrycznym wzorem, motywem, lub wyciętym ploterem tnącym ornamentem, napisami, logotypem,
 • białych mini perforowanych folii z czarną warstwą od strony kleju,
 • zadrukowanych ploterem folii mini perforowanych — folii dziurkowanych (O.W.V.), z widokiem w jedną stronę.

Naklejki przyciemniające na szyby mogą służyć zarówno do ograniczenia stopnia widoczności przez szyby, jak i do celów reklamowych.
Przy użyciu niektórych z nich można wykonać bardzo eleganckie reklamy oraz naklejki okienne – ozdobne i dekoracje.
Ponadto przyciemniające naklejki na szyby są często jednym z elementów większej instalacji i stanowią o jakości reklamy lub dekoracji firmowej.


Zapraszamy do wyboru interesujących naklejek na szyby i powierzchnie szklane.
Oferujemy pomoc w wyborze i sprawną realizację zamówienia.


Reklamowe i przyciemniające naklejki na szyby


Naklejki łatwo usuwalne  →

Na powierzchnie szklane, ale również na tablice reklamowe, sprzęty biurowe, meble i niektóre ściany można naklejać naklejki ze słabym klejem. Są to naklejki samoprzylepne tymczasowe, które dają się usuwać szybko i nie pozostawiają śladów kleju po zerwaniu. Sprawdź naszą ofertę, możliwości i ceny naklejek usuwalnych (ang. removable).


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:biuro@reklamy-arek

Nie znaleziono produktów, których szukasz.