Reklama na budynek

Szczególnie ważną rolę w reklamie wizualnej spełnia reklama na budynek. To właśnie pomieszczenia w budynku zazwyczaj są siedzibą firmy, miejscem kontaktu z odbiorcą, sprzedaży bezpośredniej itd.

Właściwie wykonana i umiejętnie eksponowana reklama na budynek umożliwia precyzyjne przekazanie komunikatów. Zapewnia także komfort kontaktu z potencjalnym odbiorcą i podnosi renomę marki.

PRODUKTY 〉   Kliknij, aby przejść do produktów

Zaplanowanie oznakowania i najlepszej reklamy na budynku, jest zależnie od tego, jakie są możliwości ekspozycyjne wokół niego. Nie jest bowiem rozsądne, aby wszystkie informacje reklamowe umieszczać wyłącznie na budynku. W miarę możliwości informacje reklamowe i identyfikacyjne należy rozkładać na inne powierzchnie reklamowe.

Reklama na budynku wykonywana jest na wiele typowych sposobów. Nośniki reklamowe mogą być tymczasowe lub trwałe i trwale zamocowane, czasem nawet mogą stanowić integralną część budynku. Taką reklamę, będącą częścią budynku można zaprojektować i wykonać dzięki wkomponowaniu w jego architekturę.

Elementami reklamowymi wkomponowanymi w bryłę budynku są dekoracyjne i reklamowe naklejki samoprzylepne na ścianach, szybach okiennych, oknach i witrynach lokali sklepowych czy użytkowych. Także ozdobne panele fasadowe, zabudowa wnęk, otoki itd. mogą stanowić dekorację i reklamę funkcjonującą na budynku.

Zależnie od możliwości reklama może być umieszczona na dachu budynku, powieszona na fasadzie, zamontowana na płasko lub prostopadle do płaszczyzny ściany budynku. Reklama może być zamocowana nad wejściem głównym do budynku lub w miejscu najlepiej widocznym.

Reklama zewnętrzna na budynkach użytkowanych przez wiele firm, montowana jest często nad przynależnymi do lokalu oknami i na jego szybach. Natomiast bezpośrednio przy wejściu głównym do takiego budynku montuje się nieduże informacyjne szyldy firmowe.

Mogą to być oddzielnie montowane tablice lecz najczęściej stosowane są panele systemowe, które umożliwiają uporządkowaną reklamę wielu firm w jednym miejscu.

Reklama na budynek — jaką wybrać?

Reklama na budynek to zarówno drukowane siatki, banery reklamowe z konstrukcją do napinania (lub bez konstrukcji), tablice billboardowe, szyldy reklamowe, typowo identyfikacyjne szyldy reprezentacyjne, reklamy na oknach, jak i reklama świetlna.

Na budynek stosowana jest reklama świetlna jak: neony, napisy i litery przestrzenne 3D, podświetlane kasetony reklamowe, modułowe tablice diodowe-wyświetlacze LED, telebimy itd.


Produkty w sklepie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2