Naklejki łatwo usuwalne

Oferujemy łatwo usuwalne naklejki samoprzylepne, które można stosować do reklamy zewnętrznej, wewnętrznej, oznakowania sprzętów, urządzeń, naklejania na przedmioty oraz etykietowania.


NAKLEJKI ŁATWO USUWALNE 〉  Kliknij, aby przejść do produktów


Łatwo usuwalne naklejki samoprzylepne

Są to tymczasowe naklejki okolicznościowe, dekoracyjne, reklamowe, informacyjne itd. z folii samoprzylepnej, która ma słabo wiążący klej.

Naklejki najczęściej posiadają nadruk reklamowy. Druk wykonany jest na urządzeniach poligraficznych. Stosujemy również druk wielkoformatowy do dużych naklejek okolicznościowych, reklamowych i prezentacyjnych.

Samoprzylepne naklejki łatwo usuwalne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie planowana jest wymiana naklejki na inną, lub wiadomo, że w krótkim czasie należy ją szybko i czysto zerwać.

Standardowe naklejki w krótkim czasie przyklejają się bardzo mocno do podłoża, a usuwanie ich często jest kłopotliwe, gdyż mogą pozostawiać ślady kleju. Te zwykłe naklejki, podczas usuwania, mogą wymagać użycia środków chemicznych i skrobaczki.

Łatwo usuwalne naklejki samoprzylepne służą do czasowego naklejenia, a potem szybkiego i czystego odklejenia, bez pozostałości kleju.
Usuwalne naklejki dobrej jakości dają się kleić wielokrotnie, co oznacza, że można je łatwo odkleić i nakleić w innym miejscu.

Trwałość wymiennych naklejek łatwo usuwalnych jest duża, jeśli będą zadbane, a powierzchnie naklejki i podłoża czyste i równe.

Do produkcji samoprzylepnych naklejek łatwo usuwalnych służy nam folia winylowa lub różne folie polimerowe i poliestrowe (np. PET, PS).
Folie te powleczone są z jednej strony warstwą specjalnego kleju, który jest znacznie słabszy od stosowanego do naklejek standardowych.

Z biegiem czasu właściwości takich klejów słabo przylepnych zmieniają się, gdyż klej starzeje się, traci pierwotne właściwości i twardnieje.

Dlatego folie słabo przylepne powleczone klejem niepermanentnym (non-perm) mają zastosowanie w produkcji naklejek krótkookresowych.

Oznacza to, że zależnie od rodzaju kleju, naklejka może być łatwo usunięta, lecz tylko w ograniczonym okresie.


Naklejki łatwo usuwalne – trwałość

Najbardziej popularne są naklejki słabo przylepne o trwałości 1 roku, ale dostępne są również takie o trwałości 6-miesięcznej i 24-miesięcznej.

Nie należy narażać naklejek łatwo usuwalnych na ekstremalne warunki temperaturowe oraz zbyt częste odrywanie. Ta koncepcja naklejki i receptura kleju przewiduje standardowe użytkowanie w celu wygodnego i czystego odklejenia. Nie służy zaś do robienia eksperymentów z trwałością produktu.

Po upływie wyznaczonego okresu trwałości, naklejki łatwo usuwalne nabierają właściwości standardowych naklejek samoprzylepnych.
Wiążą się więc trwale z podłożem, na które zostały naklejone.

Jest możliwe, że nawet po wielu latach są łatwiejsze do odklejenia niż naklejki samoprzylepne z typowym klejem. Jednak to na pewno zależy od rodzaju podłoża oraz sposobu ekspozycji w trakcie użytkowania.

Cena samoprzylepnych naklejek łatwo usuwalnych jest niewiele wyższa od ceny standardowych.
Wobec tego warto zakupić większą ilość na zapas, w celu wymiany w odpowiednim czasie, gdy zajdzie taka potrzeba.


Naklejki łatwo usuwalne – cechy produktu

Charakterystyczne cechy produktu:

 • tymczasowe,
 • łatwo usuwalne,
 • wymienne,
 • do wielokrotnego naklejania,
 • zrywane bez trudu,
 • odklejanie bez śladu kleju,
 • do naklejania na czystą powierzchnię,
 • elastyczne,
 • krótkookresowe,
 • wodoodporne,
 • możliwe różne grubości,
 • poligraficzne,
 • drukowane jednostkowo,
 • dostępne w małych i dużych formatach.

Łatwo usuwalne naklejki samoprzylepne wykonujemy na zamówienie, zarówno w ilościach wielkoseryjnych, jak i pojedyncze sztuki.
Dodatkowo mogą one być spersonalizowane, czyli niektóre elementy graficzne będą zmienne (np. numerowane).
Ciekawym rozwiązaniem może być zakup produktu w postaci kilku wzorów naklejki w jednym toku produkcyjnym.
Takie rozwiązanie powoduje obniżenie kosztów, a zatem cena produktu jest niższa.


Sprzedaż naklejek łatwo usuwalnych

Nie znaleziono produktów, których szukasz.