Reklama na ogrodzenie

Często stosowanym rodzajem reklamy zewnętrznej jest reklama na ogrodzenie jakiegoś obszaru. Reklama bywa umieszczana na ogrodzeniach posesji, w pobliżu budynków, ale też dużych obszarów użytkowych. Najczęściej montuje się reklamy na ogrodzenia przy drogach, w miejscach często uczęszczanych i przy węzłach komunikacyjnych.

Reklama zewnętrzna jest tak popularna i praktyczna, że istnieje duże zapotrzebowanie na nią. Jednak pojawiają się problemy z lokalizacją, gdyż istnieje spory deficyt miejsc do ekspozycji reklamy zewnętrznej.

PRODUKTY 〉  Kliknij, aby przejść do produktów

Reklama na konstrukcji nośnej, trwale związana z gruntem lub choćby przestawna (np. tymczasowa, obciążona bloczkami betonowymi) jest dość kosztowna i mniej dostępna.

Stąd idealnym pomysłem zdaje się niewielka reklama na ogrodzenie. Wykorzystanie konstrukcji nośnej ogrodzenia do eksponowania reklamy powoduje znaczną oszczędność środków i nakładu pracy.

Bywa jednak, że reklama umieszczona na ogrodzeniu, wcale nie jest mała i może osiągnąć długość dziesiątek metrów. Pojęcie wielkości reklamy jest względne. Wynika to z tego, że na ogrodzeniu można zamontować zarówno wielkoformatowy billboard, mniejszą tablicę reklamową, jak i mały szyld informacyjny.

Reklama na ogrodzenie absolutnie nie jest prestiżowym sposobem promocji. Ponadto, jak powszechnie wiadomo, taka reklama uważana jest za przedmiot zbędny, zaburzający przestrzeń publiczną oraz ogólną estetykę.

Oceniając w inny sposób, można zauważyć, że reklamy na ogrodzeniach czasem spełniają wyznaczoną im rolę i wspomagają gospodarkę lokalną.

Potrzeby rynkowe oraz stan zasobów finansowych przedsiębiorców i właścicieli posesji  powodują, że reklama zewnętrzna umieszczona na ogrodzeniu nadal jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów ekspozycji.

Najczęściej stosowane i najchętniej kupowane są tanie reklamy. Niektórzy jednak decydują się na zakup trwałej, usztywnionej reklamy z elegancką ramą, która nie będzie wisieć pofałdowana i powiewać na wietrze jak żagiel.

Przykładowa lista nośników reklamowych, jakie montuje się na ogrodzeniach:

  • Reklamowe banery z tkaniny winylowej.
  • Perforowane (dziurkowane) banery- siatki reklamowe.
  • Szyldy informacyjne-ogłoszeniowe z blachy ocynkowanej-stalowej.
  • Usztywniane tablice reklamowe i szyldy reklamowe.
  • Ramki i gabloty do ekspozycji plakatów.
  • Ramki O.W.Z. do afiszy i plakatów-posterów.
  • Tablice typu billboard, do okresowych kampanii-plakatowania.
  • Reklamy z konstrukcją aluminiową lub stalową.
  • Tabliczki kierunkowe i informacyjne z blachy, tworzywa lub kompozytu.

Produkty w sklepie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2