Reklama na pojazdach

Podobnie jak rozmaite rodzaje reklamy na samochód, tak reklama na pojazdach jest bardzo ekonomicznym, wręcz tanim sposobem promocji.

Każda reklama wymaga poniesienia pewnych kosztów. Wśród nich są koszty wytworzenia i eksponowania w różnych, możliwie najbardziej widocznych miejscach.

PRODUKTY 〉   Kliknij, aby przejść do produktów

Wynajęcie atrakcyjnej powierzchni reklamowej jest związane z dość wysokimi opłatami. W tej sytuacji najbardziej korzystna jest reklama, której lokalizacja nie wymaga opłaty. Własny teren i zabudowania nie zawsze wystarczają, aby szeroko reklamować swoją ofertę. Wobec tego wszystkie powierzchnie, z których można korzystać bezpłatnie, są warte uwagi.

To właśnie reklama umieszczona na własnych pojazdach (taborze firmowym), jest rozwiązaniem dość tanim i wygodnym w realizacji. Dodatkowo mobilność instalacji, zatem wynikająca z niej możliwość szerokiego zasięgu powoduje, że taki rodzaj reklamy jest naprawdę opłacalny.

W sposób naturalny, reklama na pojazdach jest oglądana w ruchu drogowym oraz innych uczęszczanych miejscach publicznych. Warte podkreślenia jest, że dzięki temu może dotrzeć do szerokiej masy odbiorców. Jednak szczególnie istotny jest zasięg lokalny, który ułatwia nawiązanie kontaktu z odbiorcą.

Identyfikacja firmy i treści reklamowe promujące ofertę uzupełniają się. Mogą być przedstawione w rozmaity sposób, na różnych pojazdach ruchu drogowego, choć najczęściej na samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach.

Na drogach publicznych, prywatnych, parkingach oraz terenie nie związanym z komunikacją (jak budowy) można spotkać nie tylko samochody. Jest to cały szereg pojazdów wykorzystywanych do różnych zadań i funkcjonujących w przestrzeni publicznej.

Przykładowe pojazdy na których można umieścić reklamy, to: pojazdy i mobilne maszyny budowlane, turystyczne, rekreacyjne, sportowe, gastronomiczne, rolnicze, pojazdy specjalnego przeznaczenia (np. beczkowozy), lawety, przyczepy i przyczepki.

Choć reklamę można spotkać na samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, na naczepach i autokarach, to reklama na innych pojazdach jest też stosowana dość często. O reklamę i dekorację na pojeździe szczególnie zabiegają kierowcy ciągników TIR. Ozdobne oklejenie karoserii ciągnika naczepy TIR jest bardzo ważne dla wielu zawodowych kierowców.

Reklama jakiej używa się na pojazdach

Są różne sposoby oznakowania i umieszczania treści reklamowych na pojazdach. Może to być oklejenie całego pojazdu w barwy firmowe, ozdobienie częściowe, trwałe lub czasowe (np. naklejki magnetyczne).

Pojedyncze litery tworzące napisy naklejane są na karoserię. Zamiennie mogą być użyte drukowane naklejki informacyjne i reklamowe. Czasem naklejane są niewielkie ozdobne nalepki wypukłe (3D). Możliwe jest też naklejenie barwnej grafiki dużego formatu, która jest umiejętnie skomponowana z bryłą karoserii pojazdu.

Reklama może być naklejona na szyby, owiewki, drzwi, klapy, burty, elementy konstrukcyjne pojazdu itd.

Zdarza się też, że do naczep i przyczep przymocowuje się sztywne tablice z blachy lub kompozytu. Przykładem jest reklama z blachy, która jest przykręcona lub przynitowana do burty przyczepy ciężarowej.


Produkty w sklepie

Nie znaleziono produktów, których szukasz.