Świecące litery przestrzenne 3D

Logo, napisy, świecące litery przestrzenne 3D, są atrakcyjną i popularną formą reklamy świetlnej oraz stanowią eleganckie oznakowanie identyfikacyjne.

Oferujemy podświetlane logo, logotypy, znaki graficzne, litery, napisy przestrzenne 3D – jako świecąca reklama, identyfikacja i oznakowanie.


Świecące litery przestrzenne 3D


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

Świecące litery przestrzenne 3D → Kliknij, aby przejść do produktów


Świecące litery przestrzenne – 3D

Jakie są świecące litery 3D i jakie wybrać?

Atrakcyjne, świecące reklamy, nowoczesna, podświetlana identyfikacja wizualna i różne oznakowania świetlne są spotykane w naszym otoczeniu tak często, że stały się powszechne.
Świecące litery 3D można zobaczyć na budynkach, wolno stojące na konstrukcjach nośnych, w pasażach itd.

Przestrzenne podświetlane litery ułożone w napisy oraz świecące znaki graficzne, są dobrze widocznym elementem przestrzeni.
Szczególnie w dni pochmurne, o zmierzchu i w nocy świecące litery 3D wyraźnie odcinają się od ciemnego otoczenia, przez co zyskują na widoczności.

Przestrzenne litery 3D mogą być różnej wielkości, a dobór gabarytów zależy od możliwości montażowych oraz odległości, z jakiej mają być oglądane ułożone z nich świecące napisy.

Przykładowo, wiadomą rzeczą jest, że na dachu budynku jest dużo miejsca na zamontowanie liter 3D, więc mogą być okazałe, a wtedy napisy będą bardzo dobrze widoczne z daleka.
Jeśli użyte zostaną zbyt małe litery 3D, to napisy przestrzenne będą słabo widoczne, a cała reklama świetlna lub oznakowanie nie będzie spełniać swojej funkcji.

Z kolei, niewłaściwe by było eksponowanie przesadnie dużych napisów przestrzennych w ograniczonej przestrzeni i niewielkiej odległości od widza.
Dlatego przed podjęciem decyzji ważne jest analizowanie potrzeb, możliwości i przewidywanie skuteczności podjętego działania.

Pomocne w doborze odpowiedniej wielkości liter przestrzennych 3D, logo oraz właściwej długości napisu reklamowego, są wizualizacja i projektowanie graficzne.

Związane z tym są również takie elementy planowania jak: projektowanie techniczne i kalkulacja cenowa.


Litery 3D, przestrzenne napisy świecące – wykonanie

Przestrzenne litery z podświetleniem diodami LED.

Świecące napisy i litery 3D wykonujemy, używając różnych technologii produkcji, których efektem są różnorodne produkty, jak:

    1. Znaki graficzne, litery wycięte z grubej płyty pleksiglasu przygotowane do naklejenia i podświetlenia na płycie czołowej kasetonu kompaktowego.

    2. Przestrzenne znaki graficzne i litery 3D wycięte z grubego bloku mlecznego pleksiglasu, które są podświetlane taśmą LED.


    3. Podświetlane litery 3D wykonane ze sklejanego pleksiglasu. Świeci front oraz boki znaku.


    4. Podświetlane litery 3D sklejane z tworzywa i pleksiglasu. Świeci tylko front, a boki znaku nie świecą.


    5. Litery 3D podświetlane, wykonane z lakierowanej taśmy aluminiowej i płyty czołowej pleksi. Boki litery nie świecą, ponieważ są wykonane z nieprześwitującego aluminium.


Najbardziej popularne są przestrzenne litery świetlne wykonane z taśmy aluminiowej, a wykonujemy je w wielu odmianach, kształtach i różnych wielkościach.

Pojedyncze świecące litery 3D czy znaki graficzne np. logo są wykonane w formie przestrzennej i mają określoną, zróżnicowaną grubość, tj. głębokość.

Głębokość litery pozwala na to, aby umieścić wewnątrz źródło światła, a są to najczęściej taśmy i moduły LED.


Świecące litery 3D z taśmy aluminiowej

Jak są wykonane świecące litery przestrzenne?

Wykonanie liter przestrzennych polega na tym, że wycinamy kształt litery dwukrotnie, ponieważ potrzebny jest front i tył znaku.

Nośną ściankę tylną litery, tzw. plecy wycinamy z nieprześwitującego, grubego tworzywa (np. PCV 10 mm) lub bezbarwnej pleksi, która pozwala na wydobywanie się światła również z tyłu litery.

Wycięty z mlecznego – rozpraszającego światło pleksiglasu, front litery łączymy, klejąc z taśmą aluminiową, wygiętą do kształtu obrysu litery.

Taśma aluminiowa, którą stosujemy, może być różnej szerokości i dowolnego koloru, a mleczne lico litery oklejone specjalną barwną folią.
W ten sposób uzyskujemy zespolone wieko, tj. klosz przestrzennego znaku – litery, które jest przykręcane do już wyciętej tylnej ścianki.

Szerokość taśmy aluminiowej ma wpływ na grubość – głębokość znaku, a zatem na sposób podświetlenia całości.

Zasadą jest, że im mniejsza jest litera, tym węższa jest taśma. Zasada powodowana jest nie tylko względami estetycznymi, lecz i praktycznymi, np. utrudnieniem produkcji.

Oferujemy wykonanie podświetlanych liter przestrzennych 3D z taśmy aluminiowej, w zakresie od 15 cm do nawet 200 cm wysokości.

Oferta dotyczy również napisów ze złączonych liter, logotypów, znaków graficznych i przestrzennego logo.

Wszystkie wymienione wyżej produkty mają zamontowane źródło światła, tj. taśmy lub moduły LED o napięciu znamionowym 12 V.
Przewód zasilający jest wyprowadzony na zewnątrz, zazwyczaj od spodu urządzenia.

Przewód należy połączyć ze źródłem napięcia elektrycznego, tj. zasilaczem o bezpiecznym napięciu 12 V.

Do jednego zasilacza o odpowiednio dużej mocy można podłączyć równolegle kilka liter, znak graficzny, a nawet cały napis.

Zasilacz powinien być usytuowany dość blisko oświetlenia diodowego LED, tak aby uniknąć spadków napięcia.

Należy pamiętać przy tym, że jeśli świecące litery 3D są zamontowane na zewnątrz, to zasilacz powinien być wodoodporny, o klasie nie niższej niż IP-67.


Świecące litery przestrzenne 3D.


Reklama świetlna →

Świecące reklamy, to nie tylko podświetlane litery 3D, ale też różne rodzaje kasetonów reklamowych i innych form dobrze widocznych nośników. Niezależnie od popularności jaką cieszą się podświetlane litery 3D, warto sprawdzić jaka reklama świetlna może uzupełnić przekaz reklamowy.  Reklama świetlna może być wykonana na wiele różnych sposobów i w szerokim zakresie cenowym. Zapoznaj się z naszą ofertą i porównaj ceny produktów. Zapraszamy.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:biuro@reklamy-arek

Nie znaleziono produktów, których szukasz.