Napisy na budynek

Napisy na budynek są praktycznym środkiem służącym reklamie,  identyfikacji wizualnej. 
Oferujemy różne rodzaje napisów, które umieszcza się na budynku, w celu oznakowania i do reklamy. Wykonujemy spersonalizowane oznakowanie, reprezentacyjne napisy i nośniki z napisami, na podstawie wizualizacji lub projektu.


Napisy na budynek – reklama, oznakowanie firmowe budynku.


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

NAPISY NA BUDYNEK → Kliknij, aby przejść do produktów


Powodem, dla którego umieszcza się napisy na budynkach, jest to, że są doskonale widoczne w dzień, a jeśli są oświetlone, czy podświetlone, to także w nocy.
Inną przyczyną popularności napisów na budynkach jest fakt, że jeśli są umieszczone na budynku związanym z treścią napisu, to właśnie na nim jest najlepsze miejsce do ekspozycji.

Kolejnym argumentem jest to, że napisy na budynek mogą być bardzo duże, więc czytelne.
Czytelność napisów na budynku zwiększa się, jeśli w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie ma innych napisów, oznakowań i odwracających uwagę elementów.


Napisy reprezentacyjne na budynek

Czytelne napisy informujące i wyróżniające.

Dlatego najbardziej czytelne są napisy zamontowane powyżej umownego poziomu, tj. poziomu, do którego sięgają inne napisy, tablice reklamowe, reklamy billboardowe, banery i mnóstwo innych obiektów.

Napisy umieszczone wystarczająco wysoko, mogą być zauważone bez przeszkód, a co za tym następuje, ich treść jest szybko i łatwo przyswajana przez obserwatorów.

Pewnym kłopotem jest fakt, że wraz z wysokością pojawiają się problemy z wielkością napisów oraz trudności z ich montażem.

Przykładowo, napisy zamontowane na budynek – na wysokości kilkudziesięciu metrów, muszą być naprawdę duże, a ich montaż jest kłopotliwy i kosztowny.

Jednak takie napisy na budynek są bardzo prestiżowe, a ich wykonanie i zamontowanie tak wysoko, jest w zupełności uzasadnione.

Właśnie takie prestiżowe, duże napisy reprezentacyjne, są montowane na konstrukcjach stojących na dachach budynków, lub jak najwyżej na ścianie budynku.
Wysoka ekspozycja napisu nadaje specjalną rangę i pozwala na identyfikację marki właściciela napisu.

Napisy umieszczone na konstrukcjach, zamontowanych na dachach budynków, to przeważnie nazwy własne, logotypy i znaki firmowe, oraz podobne napisy służące identyfikacji wizualnej.

Wysoko, na budynkach, takich jak galerie handlowe spotyka się często cały ciąg napisów w postaci kasetonów reklamowych lub podobnych nośników, które reprezentują firmy działające w takim budynku galerii handlowej.


Praktyczne napisy na budynek

Skuteczność napisów jest zależna od ich formy i umiejscowienia. 

Oczywiste jest, że niewielkie sklepy, punkty usługowe, biura, serwisy, inne firmy nie zawsze mogą i chcą angażować się w kosztowne instalacje.

Ponadto do identyfikacji niewielkich obiektów i lokalnej usługi, zazwyczaj nie jest zasadne, aby napisy były widziane z daleka.

Napisy na budynek, które z bliska wskazują lokalne punkty i pomieszczenia, powinny być zlokalizowane na linii wzroku, tak aby nie trzeba było podnosić głowy, aby je zauważyć.

Często bowiem, takie napisy powinny być widoczne niemal w ostatniej chwili oraz w bezpośrednim sąsiedztwie określonego punktu lub lokalu użytkowego.

Dlatego dobrym miejscem na umieszczenie napisów na budynku jest wykorzystanie ściany nad oknem, obok drzwi wejściowych, nad wejściem lub na bezpośredni sąsiadujących ścianach, jeśli mają wystarczająco dużą powierzchnię do ekspozycji.

Takie napisy są bardzo praktyczne, gdyż informują o lokalizacji odpowiednio wcześnie, więc niejako promują przedsięwzięcie.

Napisy na budynek można umieścić nisko i tak, aby były widoczne, wykorzystując do tego okna, szyby sklepowe, szyby drzwi, witryny wystawowe, lub elementy konstrukcyjne budynku, jak daszki, okapy, słupy i podpory.

Dość często do umieszczania napisów wykorzystywane są balkony.
Napisy na balkony budynku mogą być przyklejane bezpośrednio, jeśli powierzchnia pozwala na to.
Jeśli balkony budynku są ażurowe, to napisy są wykonane na nośnikach takich jak banery, tablice czy podświetlane kasetony.


Napisy na budynek – typy napisów

Napisy na budynek, w tym na dach, ścianę, okna, szyby itd., wykonujemy w formie takiej, jak np.:

  • podświetlane kasetony reklamowe,
  • litery przestrzenne 3D,
  • płaskie litery z tworzywa do naklejenia bezpośredniego,
  • litery do naklejenia z dystansem od fasady budynku,
  • litery wraz z konstrukcją nośną,
  • świecące litery przestrzenne 3D,
  • banery winylowe,
  • flagi poliestrowe,
  • transparenty poliestrowe,
  • banery perforowane – siatki reklamowe,
  • tablice z tworzywa i blachy,
  • folie z nadrukami do naklejania bezpośrednio na ścianę,
  • drukowane i wycinane naklejki na szyby,
  • szablony do oznakowania malarskiego.

Napisy na budynek


Napisy na ściany 

Oferujemy wiele możliwości reklamy i oznakowania budynków oraz pomieszczeń. Sprawdź w naszej ofercie, jakie napisy przygotowaliśmy do aplikacji na ściany zewnętrzne i wewnętrzne.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:biuro@reklamy-arek

Nie znaleziono produktów, których szukasz.