Kasetony z wymienną grafiką

Podświetlane kasetony reklamowe z wymienną grafiką są interesującą i popularną formą reklamy wizualnej. Polecamy kasetony świetlne z możliwością wymiany napisów i grafiki.


Kasetony z wymienną grafiką reklama świetlna


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

Reklamowe kasetony z wymienną grafiką →  Kliknij, aby przejść do produktów


Reklama świetlna – kasetony reklamowe z grafiką

Reklama świetlna w dużej mierze bazuje na świetlnych kasetonach reklamowych, ponieważ można na nich wydajnie eksponować grafikę reklamową.

Kasetony świetlne umożliwiają widoczność umieszczonych na nich logotypów, napisów, wydruków, lepszą niż szyldy i banery.
Szczególnie dotyczy to pory wieczorowej i nocnej, gdy jest duży kontrast pomiędzy jasno świecącą reklamą a ciemnym tłem otoczenia.

Produkujemy różne typy reklamowych kasetonów podświetlanych, a większość z nich, to takie, które mają frontową część przeznaczoną na grafikę.

Grafika reklamowa, tj. logo, logotypy, litery, napisy, wydruki, a ogólnie grafika reklamowa, mogą być wykonane trwale lub w sposób umożliwiający wymianę.


Reklamowe kasetony z wymienną grafiką

Trwale wykonana grafika na podświetlanych kasetonach reklamowych, jest to taka forma wykonania, która uniemożliwia dokonanie zmiany grafiki w całości lub częściowo.
Przykładowo, są to wyfrezowane w kasetonach kompaktowych otwory, tworzące napisy, lub grafika wydrukowana bezpośrednio na płycie pleksiglasu kasetonu sklejanego.

Możliwość wymiany istniejącej grafiki występuje wtedy, gdy znakomita część reklamy świetlnej – kasetonu, pozostaje użyteczna, a wymieniane są tylko elementy.

Produkujemy różne kasetony podświetlane z wymienną grafiką, dwu i jednostronne, otwierane od frontu, z możliwością wsuwania płyty czołowej oraz tekstylne.

Osobnym rodzajem kasetonów świetlnych są systemy z elastycznym, napinanym licem.

Tego typu kasetony reklamowe mają grafikę wydrukowaną bezpośrednio na elastycznym poszyciu wykonanym z tkaniny poliestrowej.

System kasetonów z napinanym, elastycznym licem, jest przeznaczony do łatwej wymiany całego lica, tj. tkaniny poliestrowej z nadrukiem reklamowym.

Niezależnie od typu kasetonu reklamowego, zasadą jest, że wymieniana jest grafika już nieaktualna, na całkowicie nową, aktualną grafikę reklamową.

Kasetony z wymienną grafiką wykonujemy także z profili aluminiowych i wsuwanej płyty pleksiglasu.
Na tej płycie umieszczona jest grafika reklamowa wydrukowana na folii samoprzylepnej, którą można usunąć i nakleić nową.

Ten rodzaj podświetlanych kasetonów reklamowych jest najbardziej popularny.


Kasetony reklamowe – wymiana napisów i grafiki 

Grafikę wykonaną z zadrukowanej folii samoprzylepnej można wymieniać wielokrotnie, odklejając ją od płyty czołowej kasetonu, tj. pleksiglasu.
Możliwe to jest, jeśli tylko zastosowana była odpowiednia, łatwo usuwalna folia, która nie pozostawia grubej warstwy kleju na powierzchni po usunięciu naklejki.

Wymiana grafiki jest możliwa nawet bez demontowania kasetonu – wyjmowania płyty czołowej.

Niektóre kasetony reklamowe produkujemy ze specjalnych profili, a także z bezbarwnym ekranem od frontu reklamy świetlnej.
To umożliwia eksponowanie grafiki wydrukowanej na folii bez kleju, która jest mocowana mechanicznie na podłożu z pleksiglasu służącego do jej podświetlenia.

Ten typ wykonania kasetonu reklamowego umożliwia szybką i bezproblemową wymianę grafiki.

Również w wielu typowych kasetonach reklamowych, które są wykonane z profilu aluminiowego i płyty pleksi można dokonać wymiany.

Jeśli wydrukowana na folii i przyklejona na kaseton podświetlany grafika jest trudna do usunięcia lub po usunięciu pozostawiła uciążliwe zabrudzenia, to można wymienić całą płytę czołową.

Wielokrotnie okazuje się, że korzystniejsza jest wymiana płyty czołowej pleksiglasu, niż usunięcie mocno przyklejonej folii samoprzylepnej i wyczyszczenie pozostałości dużej ilości kleju.

Koszt czyszczenia starej, długo używanej pleksi może się okazać tak wysoki, że warto zdecydować się na zakup nowej płyty pleksiglasu, która będzie służyć kolejne lata.

Dlatego wielu Nabywców decyduje się na instalację kasetonów reklamowych z elastycznym licem tekstylnym.
Dotyczy to szczególnie kasetonów świetlnych wewnętrznych oraz wielkoformatowych kasetonów zewnętrznych.

Szczególnie łatwa jest wymiana grafiki wydrukowanej na tkaninie poliestrowej, do zamontowania w systemowym kasetonie przeznaczonym do ekspozycji wewnętrznej.
Obszytą tkaninę poliestrową z nadrukiem wkłada się wygodnie w szczeliny profilu aluminiowego obudowy, a powierzchnia napręża się samoistnie.


Kasetony z wymienną grafiką – zalety i cena kasetonu

Kasetony z wymienną grafiką są korzystną inwestycją, ponieważ cena zakupu jest praktycznie taka sama, jak kasetonów reklamowych z grafiką nieusuwalną.
Cena porównywalnych kasetonów reklamowych z trwałą, nieusuwalną grafiką, często jest relatywnie wysoka, gdyż przy ich produkcji stosujemy wiele kosztownych rozwiązań.

Niska cena kasetonów reklamowych, które umożliwiają wymianę grafiki reklamowej na nową, jest atutem przy ich zakupie.

Atutem są też inne zalety jak funkcjonalność, trwałość oraz możliwość zaoszczędzenia kosztów związanych z wymianą reklamy na nową.

Zaletą jest też komfort związany z tym, że nie potrzeba od nowa czynić wielu zabiegów, aby zorganizować montaż nowej reklamy, gdyż używana jest w pełni użyteczna.

Cena naklejki do wymiany – wydruku na folii samoprzylepnej, który ma służyć do naklejenia na lico kasetonu reklamowego, jest niewysoka i stanowi ułamek wartości całej reklamy świetlnej.

Podobnie jest, gdy wymieniany jest wkład wydrukowany na sztywnej folii, cała płyta pleksiglasu lub tkanina poliestrowa z nadrukiem.

Cena wymienianych elementów kasetonu reklamowego jest niska w stosunku do wartości kompletnej reklamy świetlnej.


Reklamowe kasetony z wymienną grafiką.


Reklama standardowa i świetlna z wymienną grafiką

Oferujemy wiele rozwiązań i nośników umożliwiających wymianę grafiki, eksponowanej wewnątrz budynku oraz zewnętrznych.
Są to m.in. świecące reklamy wewnętrzne – tekstylne i aluminiowe, specjalne reklamowe ramki zatrzaskowe O.W.Z., tanie i praktyczne potykacze reklamowe, przeznaczone do ekspozycji oraz szybkiej wymiany plakatów i grafiki reklamowej.

Sprawdź naszą ofertę, porównaj funkcje, możliwości i ceny. Zapraszamy.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:biuro@reklamy-arek

Nie znaleziono produktów, których szukasz.