Tabliczki kierunkowe

Tabliczki kierunkowe są bardzo praktycznym nośnikiem wizualnym, umożliwiającym bezproblemowe poruszanie się w przestrzeni publicznej.


Tabliczki kierunkowe, system oznakowania wizualnego.


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

INFORMACYJNE TABLICZKI KIERUNKOWE  〉  Kliknij, aby przejść do produktów


System oznakowań – tabliczki kierunkowe

Zlokalizowanie obiektów, pomieszczeń użytkowych lokali, pokojów, sal, oraz związanych z nimi firm, działalności i osób zawsze sprawia jakieś trudności.
Dlatego odpowiednie oznakowania służą do tego, aby ułatwić komunikację w przestrzeni publicznej.

Pojedyncze oznakowania informacyjne oraz kierunkowe rozwiązują ten problem w niewielkim zakresie, ale już cały system oznakowań jest bardziej skuteczny.
Na system oznakowań składa się wiele informacji umieszczonych na różnych tabliczkach i naklejkach, które rozmieszczone są w sposób zaplanowany.

System oznakowań ciągów komunikacyjnych w budynkach tworzą tablice i tabliczki wskazujące kierunek, wraz z innymi tabliczkami informacyjnymi.

Chodzi o tabliczki prezentujące nazwę firmy, rodzaj działalności, obiekt itd. wraz z odpowiednimi odnośnikami, jak np. strzałki wskazujące kierunek.


Tabliczki kierunkowe – treść komunikatu wizualnego

System oznakowania wizualnego

Treść tabliczek kierunkowych powinna być prezentowana jak najbardziej czytelnie i bez zbędnych ozdobników i dopisków, w tym reklamy.

Oczywiście informacje podstawowe, takie jak logo firmy, herb, godło i elementy brandingu są często dość pożądane.

W sytuacji, gdy lokalizacja miejsca docelowego nie jest oczywista, trzeba umieszczać dodatkowe informacje wizualne, tak by były zgodne z logiką.

Na tabliczkach kierunkowych mogą być zawarte informacje tytułowe, jak nazwa placówki, firmy, działalności, obiektu itd. Czasem umieszcza się dodatkowe dane jak funkcja, odległość, schemat drogi.

Jak wskazuje sama nazwa, tabliczka kierunkowa powinna wskazywać kierunek poruszania się lub sposób dotarcia do celu.

Najbardziej czytelnym sposobem na wskazanie kierunku jest użycie strzałki umieszczonej na tabliczce, albo wykonanie tabliczki w formie strzałki o określonej orientacji.


Tabliczki kierunkowe wewnętrzne – montaż

Optymalne eksponowanie tabliczki kierunkowej polega na tym, aby ją zamontować w miejscu doskonale widocznym, a przy tym ulokowanie było jak najbardziej przydatne dla obserwatora.

Różne typy tablic i tabliczek kierunkowych powinny być wykonane zgodnie z realnymi potrzebami i zamontowane adekwatnie do sytuacji.

Oznakowania kierunkowe nie powinny być zamontowane wśród wielu innych tabliczek i przedmiotów, które mogą odwracać uwagę osoby poszukującej informacji.

Jeśli tylko są takie możliwości, to tabliczki kierunkowe powinny być w miarę duże, aby były czytelne z daleka.

Powinny być zamontowane nie niżej niż na wysokości wzroku, a najlepiej na takim poziomie, który jest wolny od innych obiektów, a nie wymaga podnoszenia głowy w celu zauważenia oznakowań.

Tabliczki kierunkowe mogą być montowane na dedykowanych stojących słupkach, pylonach i różnych specjalnych konstrukcjach.

Często spotykanym, skutecznym sposobem eksponowania wewnętrznych tabliczek kierunkowych jest ich podwieszenie pod sufitem, stropem lub na belkach konstrukcyjnych pomieszczenia /korytarza.

Wiszące tabliczki pokazujące kierunek poruszania do celu są doskonale widoczne i można je umiejscowić praktycznie w dowolnie zaplanowanym miejscu.

Przy tym, ich ulokowanie nie koliduje z otoczeniem, a komfort odczytu umieszczonej informacji jest bardzo duży.

Tabliczki kierunkowe wiszące bywają czasami dwustronne, a zależy to od konfiguracji oznakowania ciągów komunikacyjnych w budynkach.
Dlatego też nie zawsze na awersie tabliczki kierunkowej widnieje to samo co na rewersie – oznakowanie jest zależne od kierunku, w którym zwrócony jest obserwator.


Tabliczki kierunkowe – wykonanie tabliczek 

W zależności od oczekiwań dotyczących wyglądu, wielkości oraz specyficznych oczekiwań, tablice i tabliczki kierunkowe mogą być wykonane z wielu różnorodnych materiałów.
Do wykonania służą materiały stosowane w reklamie wizualnej, budownictwie i dekoracji wnętrza.

Surowcem do produkcji tabliczek są płyty z blachy stalowej – nierdzewnej, aluminiowej, tworzywa, jak pleksiglas i PCV, kompozyty aluminium i plastiku, laminaty oraz sklejka.

Płyty wymienionych materiałów rozcinane są na pojedyncze bryty o planowanej wielkości i kształcie, a następnie poddane obróbce produkcyjnej.

Wykonujemy na nich oznakowania seryjne oraz dedykowane, tj. na podstawie uzgodnionego projektu graficznego i technicznego.

Nadruki wykonujemy, korzystając z różnych technologii, ale nie każda technika wykonania jest możliwa do zastosowania na wszystkich dostępnych materiałach.

Przykładowo, grawerowane tabliczki kierunkowe wykonujemy ploterem laserowym z laminatów grawerskich i aluminium grawerskiego.
Szerokie możliwości wykonania nadruków zyskujemy dzięki zastosowaniu ploterów drukujących: solwentowego, lateksowego i UV.

Polecamy także warstwowe tablice i tabliczki kierunkowe z przestrzenną grafiką – wypukłymi literami wyciętymi z tworzywa lub metalu.


Tabliczki kierunkowe wewnętrzne


Poznaj inne możliwości oznakowania, sprawdź naszą  ofertę i porównaj ceny produktów.

Sprawdź: Oznakowania informacyjne i kierunkowe →


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:[email protected]

Nie znaleziono produktów, których szukasz.