Ramki świetlne Lightbox

Ramki świetlne Lightbox służą do eksponowania wydrukowanej grafiki podświetlanej.


Tabliczki: ramki świetlne slim, z ramką, zatrzaskowe 〉   Kliknij, aby przejść do produktów


Grafika reklamowa, informacyjna lub dekoracyjna, wydrukowana na specjalnej folii rozpraszającej, może być zamontowana w specjalne cienkie ramki.

Ramki mogą być różnego typu, ponieważ niektóre wykonujemy z użyciem profili aluminiowych umieszczonych wzdłuż krawędzi.

Inne tabliczki świecące mają zamocowania ukryte pod płytą czołową.

Ramki świetlne Lightbox są w zasadzie cienką tablicą podświetlaną, składająca się z płyty nośnej, połączonej z licem oraz pozostałymi elementami.


Ramki świetlne i zatrzaskowe

Podstawowa wersja tablicy /tabliczki podświetlanej ma zamontowaną płytę z pleksi (załamującą i rozpraszającą światło), okalającą taśmę z diodami LED oraz aluminiowe ramki.

Grafikę do podświetlenia umieszcza się na rozpraszającym światło pleksiglasie.

Kolorowy wydruk jest podświetlany diodami LED ukrytymi w ramce okalającej tablicę lub umieszczonymi pod płytą czołową tablicy /tabliczki.

Ramki Lightbox z listewkami aluminiowymi mogą mieć dołączony cienki, bezbarwny ekran zabezpieczający wydruk.
Przezroczysty, bezbarwny ekran z tworzywa nie jest konieczny, gdy wydruk jest przyklejony do lica lub nadruk jest wykonany bezpośrednio na sztywnej płycie pleksiglasu.

Przezroczysty ekran jest zamontowany dzięki skręceniu ramek lub ich zatrzaśnięciu.

Ramki świetlne mogą być wyposażone w system łatwej wymiany grafiki, tj. zatrzaskowe ramki OWZ.
Budowa zatrzaskowych ramek świetlnych jest niemal identyczna z ramkami wyposażonymi w listewki z jednorodnego profilu aluminiowego.

Różnica polega na tym, że zatrzaskowe ramki świetlne Lightbox, wyposażone są w system uchylnych i zatrzaskujących się profili.


Ramki świetlne Lightbox – slim

Świetlne ramki do prezentacji wydruków podświetlanych mogą być wykonane w ten sposób, że techniczne ramy wraz z diodami LED, są niewidoczne od frontu.

Lico wykonane jest z przezroczystej pleksi, a wszystkie pozostałe elementy, są bardzo cienkie i ukryte pod pleksiglasem.

Cienkie ramki świetlne Lightbox noszą nazwę „slim” (ang. przymiotnik slim oznacza: szczupłe, chude).

Właściwie, tablice świetlne slim nie są nadspodziewanie cienkie, lecz na takie wyglądają.
Dzieje się tak, gdyż są montowane z lekkim dystansem od ściany, a istotna do działania część tablicy pozostaje w ukryciu pod licem z pleksiglasu.

Ramki świetlne Lightbox-slim mogą mieć wydrukowaną grafikę bezpośrednio na wewnętrznej stronie płyty pleksiglasu lub wkładany wydruk na specjalnym arkuszu.

Wymiana grafiki w ramkach świetlnych slim nie jest trudna.

Montaż ramki świetlnej Lightbox z listewkami odbywa się najczęściej bezpośrednio na ścianę, a ramek typu slim — na ozdobnych dystansach.
Tablice świetlne lightbox są wyposażone w taśmę z diodami LED o napięciu 12 V i zróżnicowanej mocy.

Do zasilenia taśmy z diodami LED służą zewnętrzne zasilacze niskonapięciowe o odpowiednio dobranej mocy.

Zasilacze niskonapięciowe nie są potrzebne, jeśli do punktu poboru mocy (tj. przyłączenia ramki świetlnej) doprowadzone jest zasilanie 12 V.


Ramki świetlne Lightbox: slim, z listewkami, zatrzaskowe.


Kasetony świetlne — Lightboxy →

Cienkie tablice świetlne są popularne i często stosowane w reklamie wizualnej i do dekoracji pomieszczeń, w budynkach, pasażach, sklepach i biurach. Często też, poszukiwane są większe i wielkoformatowe ramy świetlne.

Ze względu na rozmiary właściwe są cienkie kasetony świetlne — slim. Takie Lightboxy mogą mieć wymienianą grafikę. Sprawdź  naszą ofertę na cienkie kasetony świetlne oraz porównaj ceny produktów. Zapraszamy.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj TUTAJ!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.