Szyldy odblaskowe

Szyldy odblaskowe, podobnie jak tradycyjne, są stosowane w reklamie zewnętrznej oraz identyfikacji firmy. Dobra widoczność szyldów odblaskowych w nocy sprawia, że najczęściej są stosowane jako oznakowania kierunkowe. Oferujemy szyldy różnej wielkości – tablice odblaskowe, świecące odbitym światłem w ciemności.


szyldy odblaskowe szyld świecący w ciemności


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

SZYLDY, TABLICE ODBLASKOWE → Kliknij, aby przejść do produktów


Jak funkcjonują szyldy odblaskowe? 

Szyldy z folii odblaskowej w dzień wyglądają tak, jak standardowe reklamy, a o zmierzchu i w nocy – dzięki oświetleniu, mogą być lepiej widoczne.

Szyldy odblaskowe umieszczane są na zewnątrz, ale czasem są montowane w garażach podziemnych i naziemnych. Najczęściej spotykanym umiejscowieniem szyldów odblaskowych są tereny przy drogach – pasy drogowe, które ciągną się wzdłuż szosy.

Oznakowania, tablice i szyldy odblaskowe montuje się wszędzie tam, gdzie może powstać oczekiwane zjawisko świecenia znaku pod wpływem kierunkowego źródła oświetlającego.

Zasada działania szyldów odblaskowych polega na odbiciu padającego snopa światła, co powoduje efekt świecenia powierzchni szyldu.

Efekt jest tym bardziej wyraźny im snop światła jest mocniejszy a kontrast z otoczeniem większy.

Gdy jest bardzo ciemno, a szyld widnieje na tle ciemnej przestrzeni, to efekt odblaskowy, jest znacznie większy, niż gdy szyld jest widoczny w półmroku na tle jasnej ściany.
Efekt odblaskowy szyldu powstaje dzięki specjalnej strukturze folii samoprzylepnej, z której wykonujemy szyldy odblaskowe.
Choć folia odblaskowa znacznie różni się od standardowych folii używanych do produkcji szyldów reklamowych i tablic informacyjnych, to niektóre jej rodzaje doskonale nadają się do reklamy wizualnej.
Szyldy odblaskowe wykonujemy używając różnych technik wykonania.


Szyldy odblaskowe – wykonanie

Podstawowymi technikami wykonania tablic i szyldów odblaskowych są:

   • Wycinanie znaków, liter i napisów i naklejanie ich na powierzchnię szyldu standardowego lub wyklejonego folią odblaskową.

   • Drukowanie ploterem na folii odblaskowej i naklejanie jej na powierzchnię szyldu wykonanego z wybranego materiału.

Do produkcji szyldów odblaskowych używamy wielu rodzajów folii odblaskowych, które różnią się głównie stopniem odbłysku światła.

   1. Standardowe folie odblaskowe nazywamy folią I generacji. Jest to folia gładka, niestrukturalna, bez wzorów i nadaje się do wykonywania wodoodpornych nadruków. Z białej folii odblaskowej wytwarzamy pełno kolorowe szyldy odblaskowe. Na folii I generacji przeznaczonej do druku ploterem, można wydrukować nawet zdjęcie.

   2. Folie odblaskowe II generacji służą do wykonywania szyldów odblaskowych przy użyciu sitodruku lub naklejania wyciętych napisów.
    Folia II generacji składa się z mikro kulek zatopionych w przezroczystym polimerze. Wykonane z niej tablice i szyldy mają większy stopień odblasku niż wykonane z folii I generacji.


   3. Najwyższy stopień odblasku ma folia samoprzylepna III generacji. Ta folia charakteryzuje się pełno pryzmatyczną strukturą, o szerokokątnej optyce, bardzo wysokiej odblaskowości i kontrastowości. Do szyldów odblaskowych służy nam wyłącznie jako element dodatkowy i wyróżniający. Jest to spowodowane wysoką ceną oraz wzorzystą powierzchnią materiału, która często koliduje z grafiką reklamową.

Szyldy odblaskowe wykonujemy podobnie jak standardowe tablice i inne reklamy na wielu różnych podłożach i z użyciem różnorodnych materiałów.
Do produkcji szyldów odblaskowych używamy blach stalowych, ocynkowanych, nierdzewnych, aluminiowych płyt warstwowych oraz tworzyw sztucznych.
Szyldy odblaskowe wykonujemy naklejając różnokolorowe folie samoprzylepne oraz drukowane folie odblaskowe na płyty wybranego materiału – formatki wycięte z arkuszy lub rolki.


Szyldy odblaskowe – cena, wybór szyldu

Kwestią opcji zamówienia pozostaje, czy szyld odblaskowy będzie umocowany na ramie stalowej.
Również opcjonalne jest to, czy będzie miał ramkę ozdobną, mocowania lub słupy nośne (tzw. nogi).

Możliwość wyboru pomiędzy szyldami odblaskowymi a standardowymi wymaga przeanalizowania, czy i jak wybrany szyld będzie spełniał oczekiwaną funkcję.
Nie zawsze jest konieczność zastosowania tablicy lub szyldu odblaskowego a w niektórych przypadkach mogą one słabo, lub wyjątkowo krótko odbłyskiwać.
Cena szyldu odblaskowego jest wyższa o kilkadziesiąt złotych na 1 metrze kwadratowym w porównaniu ze standardowym.


Wartość reklamy świecącej zawsze jest większa niż zwykłej, tak samo wartość szyldów odblaskowych jest większa – z powodu przydatności, niż szyldów tradycyjnych.

Wyższa cena szyldu odblaskowego wynika z ceny materiału użytego do produkcji, ale jest warta tego, aby zainwestować w taki rodzaj reklamy.
Tablice i szyldy odblaskowe są bardzo trwałe i konkurencyjne wizualnie w porównaniu do standardowych, więc warto ponieść ten jednorazowy wydatek.
Wybór odpowiedniego rodzaju szyldu będzie skutkował przez długi czas, dlatego warto dokonać analizy przed podjęciem decyzji.


Szyldy odblaskowe

Odblaskowe tablice firmowe, reklamowe, informacyjne i oznakowania. 


Sprawdź:

Tablice reklamowe 

Oferujemy wiele różnych rodzajów tablic i szyldów, które mogą służyć zamiennie lub w uzupełnieniu do reklamy odblaskowej.

Sprawdź możliwości wykonania tablic informacyjnych, szyldów firmowych, reklamowych, znaków ostrzegawczych i kierunkowych oraz porównaj jaka jest cena produktów.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:[email protected]

Nie znaleziono produktów, których szukasz.