Neony reklamowe

Tradycyjne neony reklamowe są to kolorowe rurki szklane wypełnione świecącym gazem. Świecące rurki szklane wypełnione gazem – neony, służą nam do wykonywania atrakcyjnej reklamy wizualnej i efektów dekoracyjnych.


Neony reklamowe świecące rurki szklane reklama


Producent reklam

Zapytaj o reklamy projektowane indywidualnie i na wymiar.

Neony reklamowe do wyboru →  Kliknij, aby przejść do produktów


Neony reklamowe – atrakcyjna i ceniona reklama

Neon szklany jest stosowany w reklamie świetlnej od ponad stu lat.
Szklane neony były i są niezmiernie popularne, a obecnie pomimo olbrzymiego wyboru innych rodzajów reklamy świetlnej, są cenione szczególnie.

Przyczyną popularności neonów reklamowych jest ich niezwykła elegancja, klimat, który tworzą oraz bardzo dobra widoczność – jasność i jaskrawość światła.

Neony reklamowe mają zastosowanie w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz budynków i są umieszczane na ścianach, fasadach, na dachach i konstrukcjach nośnych.

Tradycyjne kolorowe neony reklamowe zdobią butiki, sklepy, kawiarnie, gabinety, warsztaty usługowe, stacje paliw, placówki kulturalne, biurowce i hotele.

Szklane neony najczęściej są stosowane w komplecie wraz z innymi reklamami lub napisami, wykonanymi w innej technologii.
W ten sposób są jeszcze bardziej dekoracyjne, prestiżowe i lepiej pełnią funkcje wymagane przeznaczone reklamie wizualnej.


Neony reklamowe – produkcja

Szklane neony wykonane z rurki o niewielkiej średnicy ok. 1 – 2 cm, która jest prześwitująca i bezbarwna, kolorowa – barwiona w masie lub pokryta od wewnątrz luminoforem o ustalonej barwie.

Rurki wypełnione są gazem szlachetnym, który świeci na biało albo w wybranym kolorze, dzięki wyładowaniom elektrycznym następującym pomiędzy elektrodami umieszczonymi w skrajnych końcach rurki.

Kolor świecącego gazu zależy od tego, jaki jest użyty, np. azot, ksenon, argon, hel, krypton, neon, bo każdy z nich ma inną barwę.
Ostateczna barwa i wygląd gotowego neonu zależy więc od wybranego wariantu, tj. połączenia koloru rurki szklanej z kolorem świecącego gazu.

Pełny i najładniejszy efekt uzyskujemy, łącząc zbliżone barwy, tj. gdy rurkę z białym luminoforem podświetlamy świecącym na biało kryptonem.
Analogicznie, neon o barwie niebiesko-fioletowej jest najładniejszy, gdy zostanie nałożony luminofor o tym kolorze wewnątrz rurki i zastosujemy świecący w odcieniu fioletu ksenon.

Rurka szklana do neonów produkowana jest w procesie hutniczym, w prostych odcinkach, które nie mogą być przesadnie długie.
Potem dopiero rurka jest gięta do oczekiwanego kształtu przez szklarzy, z pomocą palników gazowych.

Szklana rurka neonowa może być wyginana do zaplanowanego kształtu, np. napisu lub pojedynczej litery,  tylko w dość ograniczonym stopniu.

Nie jest możliwe wykonanie skomplikowanych liter, ciasnych łuków, czy ostrych naroży.

Dlatego rurki neonowe są bazą i świetnym półproduktem pozwalającym wytworzyć neon reklamowy w profilowanej obudowie, na wyciętym do kształtu podłożu lub specjalnie nadrukowanej i przygotowanej płaszczyźnie.

Produkcja neonu nie kończy się więc na wygięciu rurki szklanej, a integralną częścią procesu produkcji jest wykonanie obudowy lub innej interesującej oprawy.
W ten sposób produkujemy efektowne znaki świetlne, litery neonowe oraz kolorowe, eleganckie i prestiżowe napisy.


Neony reklamowe – oferta

Neony reklamowe wytwarzamy na podstawie roboczych projektów, bazując na dostarczeniu wygiętych rurek neonowych przez hutę szkła.

Każda litera szklana bądź system rurek jest rejestrowany, a nadany indywidualny numer może posłużyć pomocą w przypadku stłuczenia szkła.

Współpraca z hutą jest korzystna o tyle, że jakość i cena usługi zakładu wyspecjalizowanego w produkcji szkła, jest korzystniejsza niż w wypadku produkcji samodzielnej.

Do wytworzenia neonu reklamowego używamy także akcesoriów montażowych jak uchwyty – koniki, opaski, osłony silikonowe, kable i transformatory wysokonapięciowe.

System neonowy, tj. uporządkowane według projektu rurki szklane montujemy na wiele różnych sposobów, tak w gablotach, obudowach, jaki na kasetonach reklamowych i wyciętych do kształtu podłożach.


Oferujemy wiele możliwości zastosowania neonu

Oferujemy wykonanie wizualizacji, projektowanie i wykonanie neonów reklamowych w zróżnicowanej postaci i wielu odmianach, np.:

   1. Dekoracyjne systemy neonowe jak obramowania, podkreślenia, łuki, detale świetlne.
   2. Stylizowane systemy do montażu bezpośrednio na fasadę, ścianę, obrazy, ścianki szklane.
   3. Neony reklamowe na szkle akrylowym, kolorowej pleksi.
   4. Systemy neonowe na kratownicy z profili.
   5. Systemy neonowe w przezroczystej obudowie.
   6. Neony reklamowe zewnętrzne z konstrukcją nośną i słupami lub neony na pylonie.
   7. Neony reklamowe z literami przestrzennymi, np. aluminiowymi lub ze styroduru.
   8. Reklamy z użyciem świecących elementów z rurek neonowych.
   9. Neony reklamowe montowane na panelach i kasetonach świetlnych.

Neony reklamowe – cena

Cena neonu reklamowego nie może być niska.

Zaplanowanie i wykonanie systemów neonowych wymaga wiele pracy i uwagi, a koszty materiałów i produkcji są wysokie.

Dlatego cena jest relatywnie wyższa niż innych porównywalnych reklam świetlnych.
Pewny pocieszeniem jest, że neony są bardzo trwałe, ponieważ z doświadczenia wiemy, że mogą świecić bezawaryjnie nawet kilkanaście lat.

Co interesujące, to najbardziej zawodne są transformatory wysokonapięciowe, a nie systemy świecących rurek szklanych.

Neony są w pewnej mierze energooszczędne, ponieważ pobierają porównywalnie, tyle prądu co świetlówki – jarzeniówki.
Zatem neony są bardziej oszczędne niż oświetlenie żarowe, ale jednak nie dorównują oświetleniu diodowemu – LED.

Cena neonów reklamowych jest w zupełności uzasadniona oraz warta zainwestowania, jeśli brać pod uwagę, że są prestiżową wizytówką i niezwykle atrakcyjną, kuszącą reklamą.


Neony reklamowe


Świecące kasetony reklamowe 

Dla tych, którzy szukają alternatywy z racji ceny, bądź odmiennej koncepcji wizualnej, polecamy eleganckie kasetony z Dibondu oraz kasetony podświetlane z wypukłymi literami z pleksi.

Ciekawy efekt, kojarzący się z wyglądem neonu, mają grawerowane tablice ze świecącymi krawędziami  oraz świecące litery 3D.  Zapraszamy do poznania naszej oferty, porównania możliwości i ceny produktów.


Jeśli nie widzisz produktu w tej kategorii, to zapytaj tutaj:

PRODUKCJA REKLAMY

Reklama na wymiar, indywidualny wzór, nietypowe rozwiązania. Projekt graficzny, wizualizacja reklamy.
Napisz email:[email protected]

Nie znaleziono produktów, których szukasz.