Druk materiałów poligraficznych Usługi poligraficzne drukowanie
Druk materiałów poligraficznych. Poligrafia.

Druk materiałów poligraficznych dla firmy • Drukowanie, sprzedaż druków firmowych na zamówienie • Poligrafia: druki cyfrowe, offsetowe, usługi poligraficzne.


Sprzedaż materiałów poligraficznych →

Druk usługowy — poligrafia

Druk poligraficzny na zamówienie jest usługą produkcyjną, mającą na celu wytworzenie druków zgodnych z potrzebami odbiorcy.

Cechą charakterystyczną poligrafii-drukowania na zamówienie jest możliwość wykonania dużych nakładów w powtarzalnych seriach. To znacząco wpływa na obniżenie ceny jednostkowej produktu.

Jednocześnie możliwe jest wykonywanie niewielkich ilości i pojedynczych egzemplarzy, szczególnie dzięki łatwemu dostępowi technologii cyfrowej.

Druk tradycyjny różni się od druku cyfrowego technologią wykonania, a poligrafia cyfrowa wykorzystuje właśnie techniki cyfrowe do produkcji druków.

Domeną druku cyfrowego jest wdrożenie unikatowych metod, urządzeń i technologii sterowanej za pomocą komputerów i urządzeń cyfrowych.

Dotychczas stosowana, ale tradycyjna technika wykonywania druków, oparta jest o maszyny i urządzenia pozwalające na drukowanie ręczne lub maszynowe, lecz z pominięciem nowoczesnych technologii cyfrowych.

Poligrafia cyfrowa oparta jest więc o cyfrowe techniki druku, przy czym często wykorzystuje również tradycyjne urządzenia i maszyny, które po modyfikacji są sterowane cyfrowo czy komputerowo.

Usługowy druk materiałów poligraficznych

Druk usługowy nie jest procesem samoistnym i wyodrębnionym z procesu produkcji, ponieważ jest związany z szeregiem czynności, które pozwalają na wytworzenie żądanych materiałów poligraficznych.

Właściwy druk usługowy materiałów poligraficznych rozpoczyna się przygotowaniem do produkcji (Prepress, potocznie: „przygotowalnia”)

Cyfrowa technologia w poligrafii omija niektóre procesy, a niektóre czyni łatwiejszymi w realizacji.
Jednak zanim rozpocznie się właściwy druk materiałów poligraficznych, to niezbędne jest wykonanie wielu poprzedzających czynności.

Wykonane musi być projektowanie, przygotowanie obrazu (również tekstu), jego obróbka i reprodukcja (eksport), wykonanie kalibracji, próbnego wydruku, korekty, a w końcu wykonanie formy drukowej w postaci zależnej od używanej technologii drukarskiej.

Sprawdź możłiwości wyboru produktów poligraficznych w sklepie!

Poligrafia – sprzedaż


§

Kontrola poprawności druku

Uwaga:  Jedyną metodą kontrolowania i korygowania efektu jest wykonanie próbnego wydruku (tzw. „Proof”) na urządzeniu drukującym docelowo, albo innym o zbliżonych parametrach. 
Niemożliwe jest uzyskanie ostatecznej zgodności druku, z obrazem oglądanym na monitorach, czy nawet wydrukiem wykonanym na drukarkach biurowych, przypadkowych ploterach i podłożach.

Druk materiałów poligraficznych — usługi, produkcja

Kompletna produkcja poligraficzna to:

  1. przygotowalnia (prepress),  
  2. właściwy druk materiałów poligraficznych
  3. oraz usługi poligraficzne związane z obróbką (postpress).

Do usługi poligraficznej nie należy zaliczać projektowania graficznego, czy merytorycznego opracowania grafiki i tekstu.

Projektowanie poligraficzne jest usługą kolejno następującą po projektowaniu graficznym i wykorzystuje gotowy już projekt graficzny bądź jego elementy.

Takie projektowanie, komputerowe przygotowanie do druku nazywane jest mianem „DTP” (ang.: Desktop Publishing).

W fazie następującej już po wykonaniu właściwego druku produktu, wykonywane są kolejne czynności, których użycie i rodzaj jest zależny od techniki druku, rodzaju materiałów poligraficznych oraz oczekiwanego standardu wykończenia.

Usługi poligraficzne związane i dodatkowe to m.in.:

– krojenie, cięcie – formatowanie,

– obróbka introligatorska, jak: falcowanie, bigowanie, szycie, klejenie, prasowanie,

– uszlachetnianie druku — tłoczenie, lakierowanie, lakierowanie punktowe, foliowanie, laminowanie, gumowanie, zdobienie (np. hot-stamping),

– konfekcjonowanie, pakowanie, spedycja.

Druk poligraficzny

Druk materiałów poligraficznych w drukarni cyfrowej

Jakie są najbardziej popularne usługi drukarskie i poligraficzne

Oczywiste jest, że tylko te najbardziej niezbędne, łatwe w realizacji i tanie usługi są i będą zawsze najbardziej popularne.

Każdy ma indywidualne potrzeby i często odmienne pomysły, jednak zapotrzebowanie na materiały poligraficzne w szczególności jest związane z identyfikacją, a rzadziej promocją i typową reklamą.

Najbardziej popularne, bo najczęściej zamawiane materiały-produkty poligraficzne, to m.in.:

– pieczątki, automaty samotuszujące

– wizytówki i karty biznesowe różnego rodzaju

– ulotki, wrzutki, plakaty / wykonane kolorową kopiarką kserograficzną, lub na urządzeniach offsetowych

– nalepki, etykiety, naklejki samoprzylepne

Ten powyżej wymieniony zestaw materiałów poligraficznych zamawiany jest przez początkujących przedsiębiorców, nowe firmy, a także dla nowych pracowników lub w wypadku zmiany nazwy i danych, czy relokacji siedziby.

Usługowy druk poligrafii dla firm nie kończy się na produkcji niezbędnych materiałów poligraficznych.

Najczęściej już w trakcie realizacji podstawowego zamówienia projektowane są kolejne inne materiały poligraficzne mające służyć informowaniu o marce, ofercie firmy, jej produktach i usługach.

Druk firmowych materiałów poligraficznych

Przykładowe produkty druku materiałów firmowych, to:

– karnety

– cenniki papierowe, naklejane i innego typu

– spersonalizowane kartki pocztowe

– foldery, katalogi

– karty menu, reklamówki

– metki, zawieszki

Powstają także druki specjalistyczne jak:

– koperty z nadrukiem firmowym

– druki samokopiujące

– książeczki

– broszury

– gazetki

– plomby gwarancyjne, banderole

– instrukcje wykonane w różnych technikach poligraficznych

Więcej …..

Pokaż tekst